سیفام - سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد

  • 4 آبان 1398
  • 3849
سیفام - سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد

سیفام یا سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، درگاه ارائه خدمات به کلیه فعالان و بنگاه های اقتصادی مستقر در مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی است.

سامانه سیفام با هدف تسهیل خدمت رسانی و یکپارچه نمودن تمامی خدمات مورد نیاز فعالان اقتصادی توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طراحی و مستقر شده است تا امکان پاسخگویی به تمامی این نیازها در یک محیط یکپارچه فراهم گردد.

شورای عالی مناطق آزاد-صنعتی و ویژه اقتصادی به منظور ایجاد هماهنگی بین سازمان مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی میباشد. و این شورا متشکل از رئیس جمهور(رییس شورا)، وزیران امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، امور خارجه کشور، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، دادگستری و وزیر جهاد کشاورزی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و دبیرشورا می‌باشد.
این شورا دارای یک سامانه می‌باشد که به نام "سیفام". سیفام یا سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، درگاه ارائه خدمات به کلیه فعالان و بنگاه های اقتصادی مستقر در مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی است.
این سامانه با هدف تسهیل خدمت رسانی و یکپارچه نمودن تمامی خدمات مورد نیاز فعالان اقتصادی توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طراحی و مستقر شده است تا امکان پاسخگویی به تمامی این نیازها در یک محیط یکپارچه فراهم گردد.

برای اطلاعات بیشتر مطلب زیر را مطالعه بفرمایید :

نکات کلیدی در تدوین طرح‌ توجیهی سازمان بنادر با استفاده از نرم افزار کامفار

 


خدمات قابل ارائه سامانه سیفام:


• اطلاع از فرصت های سرمایه گذاری
• ثبت درخواست های سرمایه گذاری
• ثبت شرکت در مناطق آزاد
• ثبت سفارش کالا
• ثبت اظهارنامه گمرکی
• ثبت درخواست ورود ماشین‌آلات و تجهیزات
• ثبت درخواست گواهی ارزش افزوده
• دسترسی به کلیه سامانه های ویژه و اختصاصی هر یک از مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی
• و...
سیفام به گونه‏ ای طراحی شده است تا کلیه نیازمندی‏ های آموزشی، دستورالعمل ها و بخشنامه های مرتبط با موضوعات موجود در سامانه و هم‏چنین پرسش و پاسخ‏ های متداول فعالان اقتصادی، در کوتاه‏ ترین زمان ممکن در دسترس آن‏ها قرار گیرد.
برای استفاده از خمات سایت سیفام ابتدا باید ثبت نام کرده و از اعضای سایت گردیم. اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام طبق عکس زیر می‌باشد:

سامانه سیفام-جواز تاسیس-درخواست سرمایه گذاری

جهت اطلاعات بیشتر به راهنمای سامانه سیفام  زیر مراجعه شود:
پس از پر کردن فرم بالا ایمیلی دریافت خواهید کرد که می توانید از طریق آن وارد حساب‌کاربری خود شوید. که این صفحه طبق عکس پایین می‌باشد:

سامانه سیفام--ثبت سفارش

در این صفحه فرصت های سرمایه گذاری مناطق آزاد یا مناطق ویژه اقتصادی توضیح داده شده است؛ برای استفاده از دیگر خدمات سامانه نیاز به گرفتن کد شیما است و برای دریافت کد شیما به جز اطلاعات اولیه نیاز به اطلاعات جواز تاسیس نیز می‌باشد. در نهایت به جای مراجعات مکرر به مناطق آزاد می توانید با استفاده از این سامانه بخشهای عمده دریافت جواز و سایر خدمات را از راه دور انجام دهید.

 

تهیه شده در گروه تولید محتوی سپینود شرق
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. 

نظرتان را ثبت کنید