سایت بهین یاب درگاه خدمات و اطلاعات وزارت سازمان صنعت، معدن، تجارت

سامانه بهین یاب - شرایط اخذ وام در سامانه بهین یاب

  • 1 آبان 1398
  • 29874
سامانه بهین یاب - شرایط اخذ وام در سامانه بهین یاب

سامانه بهین‌یاب درگاه خدمات و اطلاعات وزارت صنعت، معدن، تجارت است.

سامانه بهین‌یاب درگاه خدمات و اطلاعات وزارت صنعت، معدن، تجارت می‌باشد و برای کار در امور تولید، بهره‌برداری، مونتاژ، بسته‌بندی، استخراج معادن، استفاده و بهره‌وری از منابع زیرزمینی صنایع معدنی و فلزی و ... می‌توان از این سایت استفاده نمود.
صدور جواز تاسیس، صدور پروانه بهره‌برداری، اعلام پیشرفت پروژه ها، دریافت شناسه کسب و کار ، اعلام آمار توليد واحدهاي صنعتي، تسهيلات برنامه توليد و اشتغال، تامين مالي بنگاه هاي اقتصادي و طرح هاي نيمه تمام، ثبت سفارش واردات كالا و ... با استفاده از سایت بهین‌یاب و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
سایت بهین یاب دارای 9 بخش اعم از سرمایه گذاری، محصولات، فناوری، منابع انسانی، تجارت خارجی، تامین مالی، بنگاه ها، جریان کالا و انرژی میباشد که در ادامه مختصری هر بخش را توضیح می‌دهیم:
1-سرمایه‌گذاری:
در این بخش مراحل صدور، تمدید، اصلاح، انتقال و تعلیق فرآیند جواز تاسیس واحد های تولیدی، فرآیند پروانه بهره برداری واحد های تولیدی، فرآیند های طراحی و مونتاژ آسانسور، فرایند های واحد های ذخیره سازی کالا، فرآیند های مراکز پژوهش های صنعتی و معدنی و فرایند های پروانه نرم افزار شرح داده شده است. و همچنین اطلاعاتی از وضعیت پروژه ها، معافیت های گمرکی و اکتشاف واستخراج معادن در این بخش آمده است.
2-محصولات:
در این بخش توضیحاتی در باره خرید مواد اولیه در صنایع مختلف و بورس کالا توضیح داده شده است. همچنین درباره معرفی محصولات و طبقه بندی محصولات توسط کد آیسیک و زنجیره تامین آنها اطلاعاتی موجود است.
3-فناوری:
مراحل صدور جواز تاسیس و پروانه برای فرآیندهای واحد فنی مهندسی، فرآیند های تحقیق و توسعه، فرآیند های مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی و فرایند های پروانه نرم افزار در این بخش آورده شده است. و همچنین اطلاعاتی درباره خدمات پژوهشی شرح داده شده است.
4-منابع انسانی:
توضیحات بازار کار، اطلاعات مشاغل و مهارت های لازم در این بخش آورده شده است.
5-تجارت خارجی:
توضیحات درباره دریافت کارت بازرگانی برای تجارت های بین‌المللی و مجوز های تجارت کالاهای دخانی شرح داده شده است. مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز دارای قوانین و مقررات خاص می‌باشند که در این بخش توضیح داده شده است.
6-تامین مالی:
در این بخش شرایط و ضوابط گرفتن تسهیلات نوضیح داده شده است؛ درباره این بخش در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.
7-بنگاه ها:
مراحل دریافت شناسه کسب و کار و ثبت اطلاعات و ارسال گزارش و ثبت شرکت و مالکیت صنعتی و ثبت غلائم تجاری در این بخش شرح داده شده است.
8-جریان کالا:
در این سایت درباره روش های حمل بار و پخش کالا و درباره پایانه ها و مسیرها (توضیحات بنادر و فرودگاه ها و...) شرح داده شده اند.
9-انرژی:
در این بخش شرایط تامین برق و گاز و نفت صنایع و قوانین آن شرح داده شده است.
برای ثبت درخواست در سامانه بهین یاب نیاز به ایجاد حساب کاربری در این سایت است. اطلاعات کامل متقاضی، مشخصات بنگاه (شرکت یا موسسه و...)، مشخصات مدیرعامل یا مدیر واحد، نام‌تجاری و دفتر برای دریافت رمز عبور و نام کاربری مورد نیاز می‌باشد.

بهین یاب-جواز تاسیس-وام بانکی

شرایط اخذ وام درسامانه بهین یاب
جهت اخذ وام و تامین مالی طرح های صنعتی، بخش های "تسهیلات برنامه توليد و اشتغال سال 1397 (موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه 97) ، "تامين مالي بنگاه هاي اقتصادي و طرح هاي نيمه تمام در سال 1398 "، "تامين مالي بنگاه هاي توليدي در راستاي بازسازي و نوسازي" و "تسهيلات بازسازي و نوسازي اصناف توليدي سال 97" به سامانه‌‌ی بهین یاب اضافه شده است.
جهت ثبت نام و دریافت معرفی نامه به بانک در خصوص تسهیلات در حوزه صنعتی می توان از این بخش سامانه بهین یاب استفاده کرد.
متقاضيانی كه براي تكميل طرح های صنعتی خود، افزايش يا تثبيت توليد و اشتغال نياز به تسهيلات بانكي دارند مي توانند در سه بخش تكميل طرح هاي نيمه تمام با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد، بازسازي و نوسازي و نيز تامين سرمايه در گردش، براي ثبت نام نسبت به ثبت درخواست تسهيلات مورد نياز خود از طريق اين سامانه اقدام نمايند. متقاضيان مي توانند پس از ثبت و ارسال الكترونيكي درخواست، نتايج را از طريق دبيرخانه هاي كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد واقع در سازمان هاي صنعت، معدن و تجارت استان ها پيگيري نمايند.
اولويت اصلي پرداخت تسهيلات با آن دسته از متقاضيان است که عمدتاً داراي مشکلات نقدينگي بوده و از لحاظ ظرفيت توليد، دانش فني، توان مديريت و بازار، مشکلي که مانع راه اندازي يا افزايش توليد باشد، نداشته و با دريافت اين تسهيلات قادر به راه اندازي سريع، انجام نوسازي و بازسازي لازم و تثبيت و يا افزايش توليد و اشتغال باشند. همچنين ميزان تسهيلات قابل پرداخت به هر بنگاه‏ اقتصادي، براساس نياز واقعي بنگاه و تأييد کارگروه استاني خواهد بود.

• شرایط تسهیلات
-واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد هستند که دارای مجوز معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشند.
اولویت با بنگاه هایی است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازي سريع و ايجاد اشتغال جديد باشند.
-نرخ سود تسهیلات، براساس مصوبه شورای پول و اعتبار و برای سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود.
-مدت زمان باز پرداخت تسهیلات، برای سرمایه در گردش یک سال (قابل تمدید) و برای سرمایه ثابت طرح های نیمه تمام، بنا به تشخیص کارگروه، تا مدت پنج سال تعیین می گردد.
• شرايط متقاضي
-متقاضي باید دارای مجوز معتبر از وزارت صنعت، معدن وتجارت يا وزارت جهاد کشاورزی باشد. برای دریافت مجوز یا جواز تاسیس میتوان به این آدرس مراجعه کرد و یا برای دریافت جواز تاسیس و نوشتن طرح توجیهی مقدماتی با موسسه سپینود شرق تماس حاصل فرمایید. 

جهت دریافت راهنمای سامانه بهین یاب برای تامين مالي بنگاههای توليدی كوچك،متوسط به این آدرس مراجعه فرمایید .

یادآوری میشود که برای حل مشکلات مرتبط با سامانه بهین یاب صرفا با بخش تماس با ما در سایت بهین یاب تماس گرفته شود.

تهیه شده در گروه تولید محتوی سپینود شرق
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد.

همچنین میتوانید برای دیدن آموزش های ویدویی ما از طریق همین لینک ویدیو هارا مشاهده کرده و برای دیدن مقاله های سایت با کلیک بر روی لینک به صفحه مذکور منتقل شده و برای آشنایی با موسسه سپینود شرق با کلیک بر روی لینک با ما بیشتر آشنا شوید .

نظرتان را ثبت کنید

1 نظر

  • مهدی زودلی 13 آذر 1398 - 15:36

    متاسفانه جهت ثبت درخواست تسهیلات راهنمای خاصی وجود ندارد با توجه به اینکه شرکت قبلا نیز در سامانه ثبت اطلاعات داشته وقتی با شماره کاربری ورمز قبلی وارد میشی پیام میده که کاربری اشتباه است واینکه از شخصی که بخواهی راهنمایی بگیری وجود نداره یا درست راهنمایی نمیکنند حداقل سامانه طوری تنظیم بشه که ثبت اطلاعات براحتی انجام بگیره .

    سپینود شرق :
    با سلام و احترام شما باید مراجعه حضوری به همراه کارت ملی به وزارت صنایع در خیابان ویلا داشته باشید در بخش کتابخانه یوزر نیم و پسورد شما بررسی و در صورت نیاز تغییر داده می شود. همه سوالات شما هم در همان جا جواب داده خواهد شد.