چرا سپینود

پاسخ گفتن به اینکه چرا باید ما را بعنوان مشاور انتخاب کنید پاسخ به این سوال است که سپینود چه وجه تمایزی با دیگران دارد که باید انتخاب شود . تلاش کرده ایم که این وجه تمایز را در چند عبارت کلیدی خلاصه کنیم .
 • ما با شما صادقیم
 • ما دانش و تجربه کافی داریم
 • ما برد - برد فکر می کنیم
 • ما امانتدار شما هستیم
 • راستگویی و درستکاری دو ویژگی مهم اخلاق حرفه ای برای یک مشاور با صلاحیت محسوب می شود . برخی افراد متاسفانه منافع کوتاه مدت و آنی را بر منافع دراز مدت و پایدار ترجیح می دهند . ما معتقدیم که صداقت بزرگترین پلیتیک دنیای کسب وکار است چرا که با ایجاد و اعتماد متقابل متقاضی و مشاور را به شرکای کاری دراز مدت تبدیل می کند .
 • کم کردن ریسک یکی از اهداف استفاده از خدمات مشاوره است . اما اگر مشاور دانش و تجربه کافی نداشته باشد نتیجه معمولاً نتیجه ی مطلوب نخواهد بود . وقتی مشاور چیزی نمیداند یا تجربه کافی ندارد نمی تواند آنرا بکار گیرد یا منتقل کند . قریب به چهارده سال کار گروهی در سپینود شرق و انجام پروژه های متنوع و متعدد به ما این اعتماد به نفس را داده است که به شما بگوییم دانش و تجربه کافی داریم . ما قول نمی دهیم اما اگر قول دادیم حتماً عمل می کنیم . آفتی که در بین مشاوران بعضاً دیده می شود اینست که وعده هایی می دهند و تکالیفی را به عهده می گیرند که اصلاً از توان آنها خارج است . در چنین شرایطی مشاور می خواهد پروژه را به هر قیمت بگیرد در حالیکه در واقع توان اجرایی آنرا ندارد . این نوع پروژه ها محکوم به شکست اند چرا که یا اساساً از حوزه اقتدار و عمل مشاور خارجند و یا توان اجرایی آن وجود ندارد . این پروژه ها ممکن است در کوتاه مدت دریافتی هایی (قسط اول یا پیش پرداخت ) برای مشاور ایجاد کنند اما چون انجام نمی شوند اعتبار مشاور را مخدوش می کنند . ما بخاطر اعتبار خودمان قول نمی دهیم ، تکلیفی را برعهده نمی گیریم مگر اینکه بتوانیم به آن عمل کنیم .
 • ما براین باوریم که منافع ما تنها وقتی ماکزیمم خواهد شد که منافع متقاضی یا کارفرما ماکزیمم شود . ما براین باوریم که منافع ما و منافع متقاضیانمان نه در مقابل هم، بلکه در طول همند . بعبارت دیگر تلاش می کنیم منافع شما را در اولویت قرار دهیم و مطمئنیم که منافع ما تنها هنگامی تامین خواهد شد که منافع شما حفظ شده باشد.
 • یکی از مسایل مهم برای سرمایه گذاران و کارآفرینان محرمانه ماندن اطلاعات و ایده هاست . عدم افشاء یک ایده جدید در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر(VC) ، محرمانه ماندن فرمولاسیون یک ماده برای یک طرح در حوزه صنایع شیمیایی و ... نتایج یک مطالعه در بازار پر رقابت امروز می تواند برای فعالان آن حوزه می تواند ارزشمند حتی حیاتی باشد . ما بعنوان مشاور اولین وظیفه ایکه داریم این است که امانتدار اطلاعات و ایده های شما باشیم و از هرگونه نشت اطلاعات جلوگیری کنیم .

درباره سپینود

موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق در سال 1385 با همت گروهی از اساتید و کارشناسان متخصص در رشته‌های صنایع، مدیریت و اقتصاد با هدف فعالیت در زمینه تحقیق، مشاوره و آموزش در حوزه‌های مدیریت و مهندسی تاسیس گردید. سپینود شرق اعتلای صنعت و کارآفرینی، تشویق مدیریت علمی، بومی کردن فناوری پیشرفته و تقویت سرمایه‌گذاری صنعتی را تنها راه دستیابی به توسعه همه جانبه و پایدار می‌داند و در این راستا تلاش کرده است تا به نوبه خود با ترویج فرهنگ سرمایه‌گذاری درست، عالمانه و اندیشیده، سهم خود در این عرصه ملی را تا حد امکان و بضاعت به انجام رساند. ایجاد کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف، حضور در مجامع علمی و مشاوره‌ای، اخذ گواهینامه‌های معتبر ملی و جهانی و انجام پروژه‌های متنوع و مختلف، بخشی از این تلاش‌هاست که عناوین آنها به تفصیل در پی می‌آیند.

هیأت موسس و همکاران

دکتر عمران محمدي

عضو هیئت موسس و مشاور بهره‌وری

اطلاعات بیشتر...

محمد رضا شریف

عضو هیئت موسس و مشاور سرمایه گذاری

محسن شریف

عضو هیئت مدیره و مدیر عامل

اطلاعات بیشتر...

سید مجدالدین مقیمی

مشاور ارشد اقتصادی

اطلاعات بیشتر...

دکتر مهدی کنعانی

مشاور ارشد اقتصادی

اطلاعات بیشتر...

دکتر علیرضا سلوک دار

مشاور ارشد اقتصادی

اطلاعات بیشتر...

دکتر شهرزاد یزدان پناه اردکانی

مشاورحقوقی

اطلاعات بیشتر...

ارزش‌های محوری

کارکنان موسسه سپینود شرق متعهد شده اند با حفظ کرامات انسانی و منافع کلیه ذی اثران به ارائه خدمات مطلوب بپردازند. ارزش های سازمانی ما عبارتند از:
 • تعهد به صداقت، درستی و مسئولیت پذیری حرفه­ای در مشاوره
 • عمل بر مبنای اصول سرمایه­ گذاری درست و در جهت توسعه­ همه جانبه و پایدار در کشور
 • اهتمام جدی به حفظ محیط زیست در کشور
 • احترام و تعهد نسبت به نياز­ها و خواسته­ هاي کلیه ذینفعان
 • احترام برای توسعه منابع انسانی و تشویق توانایی و خلاقیت فردی
 • یادگیری و بهبود مستمر
 • عملکرد باز و شفاف
 • تصمیم گیری مشارکتی
 • همدلی، پاسخ­گویی و صداقت در کار

درباره نام و لوگو

لوگو سپینود شرق

سپینود به معنای پاک، پاکیزه و پاک سرشت ، نامی اصالتاً ایرانی است که در شاهنامه هم ذکر شده است. همچنین به معنای برفی که در بهشت می آید هم آمده است. نشان تجاری یا لوگوی جدید سپینود در وهله اول تداعی کننده یک ساعت شنی است که یادآور اهمیت زمان و مدیریت زمان برای مجموعه سپینود است.لوگو از طرف دیگر نشان دهنده دو دانه یک زنجیر است که در یکدیگر فرو رفته‌اند و حکایت از همکاری برد- برد win- win مشاور و ذی نفعان دیگر و تلاش برای یک هدف واحد است. این دانه‌های زنجیر با هم یک s را تشکیل می‌دهند که حرف اول سپینود است. در قسمت بالایی s دو فلش طوسی و نارنجی حرکت به سمت تعالی و پیشرفت را نشان می‌دهند. هریک نیمه‌ از s را هم می توان یک سپر تصور کرد که به نوعی کاهش ریسک کارفرمایان و ذی ‌نفعان را نشان می‌دهد. موسسه سپینود شرق در راستای بالندگی و تحول پس از 14 سال تلاش و تجربه در اردیبهشت ماه 1399 از لوگوی جدید خود رونمایی کرد.

چشم انداز افق 1400 و بیانیه ماموریت

ما یک مشاور سرمایه­ گذاری روبه رشد و متعالی و یکی از ده شرکت‌ برتر مشاوره سرمایه­ گذاری با توان انجام خدماتی منطبق با استانداردهای ملی و بین­ المللی با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآزموده با رعایت منافع کلیه ذینفعان در منطقه خواهیم بود.

بیانیه ماموریت

ارائه‌ی خدمات مشاوره سرمایه گذاری و خدمات مشاوره­ ی صنعتی به کارآفرینان و سرمایه­ گذاران، مدیریت و نظارت بر پروژه های صنعتی و کشاورزی و اجرای پروژه ­های صنعتی کشور با اتكاء به كارآمدي سازمانی و دانش فنی متخصصين، رعایت اصول مالی و اقتصادی، ارتقاء اعتبار نام تجاری با هدف ايجاد اعتماد و رضايت کلیه ذینفعان.

دانلود رزومه