دوره آموزشی فرآیند تامین مالی صندوق توسعه ملی

دوره آموزشی فرآیند تامین مالی صندوق توسعه ملی

منابع صندوق توسعه ملی به عنوان تنها سهم تعریف شده بخش خصوصی و بخش عمومی غیر دولتی از درآمدهای نفتی کشور در جهت تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری است

  • 25 خرداد 1395
  • 3792
دوره آموزشی فرآیند تامین مالی صندوق توسعه ملی

منابع صندوق توسعه ملی به عنوان تنها سهم تعریف شده بخش خصوصی و بخش عمومی غیر دولتی از درآمدهای نفتی کشور در جهت تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری است.


بی تردید منابع صندوق توسعه ملی به عنوان تنها سهم تعریف شده بخش خصوصی و بخش عمومی غیر دولتی از  درآمدهای نفتی کشور در جهت تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری است.به عبارت دیگر صندوق توسعه ملی مهمترین نهادی است که وظیفه تامین مالی پروژه های بخش خصوصی در چارچوب برنامه های توسعه ای کشور را بر عهده دارد. اما از آنجائیکه سرمایه گذاران بخش خصوصی آگاهی کافی نسبت به فرآیند تامین مالی از این طریق و همچنین قوانین و مقررات، چارچوبها و نحوه ی تعامل بانکها و صندوق ندارند، فرصت های زیادی را از دست می دهند.
در شرایط فعلی صندوق توسعه ملی در مقایسه با قیمت تمام شده ی منابع داخلی و خارجی، و با در نظر گرفتن سوبسید های احتمالی یکی از ارزانترین منابع برای تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری کشور بشمار می رود.
با توجه به تعداد زیاد پروژه های نیمه تمام، شرکتهای سرمایه گذار می بایست از نقطه آغازین برنامه ریزی هر پروژه نحوه ی تامین مالی را مورد توجه و بررسی قرارداده و حتی پروژه های جدید خود را در چارچوب تامین مالی از صندوق تعریف و برنامه ریزی نمایند.
از این رو واحد آموزش روزنامه ی دنیای اقتصاد و موسسه سپینود شرق با هدف آشنایی علاقمندان و سرمایه گذاران اقدام به برگزاری دوره  آموزشی تحت عنوان “آشنایی با فرآیند تامین مالی صندوق توسعه ملی” نموده و سعی دارد با تبیین این فرآیند در راستای افزایش سرعت تامین مالی در حرکت های سرمایه گذاری بخش خصوصی گام بردارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب آشنایی با فرآیند دریافت تسهیلات در بانک ها و صندوق توسعه ملی با نگاهی به سرفصل های طرح امکانسنجی مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

 

 

تهیه شده در موسسه سپینود شرق

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. .

نظرتان را ثبت کنید