• گواهینامه نمایشگاه مجازی ایران و عمان

  گواهینامه نمایشگاه مجازی ایران و عمان

  پیشرفت های فناوری در همه عرصه‌های تولیدی، صنعتی، تجاری و خدماتی که موجب تغییر نگرش کسب و کارها شده است، از یک سو و تغییرات بنیادین در فرهنگ و رفتار اجتماعی مردم از سوی دیگر، ضرورت توجه به بهره‌گیری از ابزارهای نوین فناوری را دو چندان می نماید و فعالیت کسب و کارها بر بستر فضای مجازی و حضور در نمایشگاه های مجازی از مهمترین ابزارهای توسعه بازار و تاب‌آوری آن ها است.

  ۳۳ غرفه در نمایشگاه مجازی ایران و عمان گواهینامه طلایی شرکت در نمایشگاه دریافت کردند

  موسسه سپینود شرق نیز تلاش خود را در جهت برگزاری هر چه بیشتر نمایشگاه انجام داده است . 

  گواهینامه مشترک اتاق ایران و عمان

  گواهینامه مشترک اتاق ایران و عمان

  اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان با هدف تنظیم روابط اقتصادی و تجاری میان بخش خصوصی دو کشور به عنوان نهادی رسمی و قانونی به منظور تسهیل مراودات تجاری، افزایش حجم مبادلات اقتصادی، سرمایه گذاری مشترک دو کشور، تسهیل دسترسی به بازار های ثانویه و صادرات مجدد از طریق کشور عمان و متقابلاً معرفی پتانسیل های اقتصادی و مزیت های رقابتی کشور ایران، شکل گرفته است . از این رو در راستای تحقق اهداف فوق و نیل به رسالت تعریف شده، در ابتدا شورای بازرگانان ایران و عمان در سال 2005 تشکیل و به جهت اهمیت کشور عمان بر اساس قانون و مصوبه مجلس شورای اسلامی و با تصویب شورایعالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران و مجمع شوراء بازرگانان در سال 2014 به اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان ارتقاء یافت. اتاق مشترک به عنوان شخصیت حقوقی مستقل با هماهنگی اتاق بازرگانی ایران تدوین کننده استرانژی توسعه روابط تجاری بین بخش خصوصی دو کشور و افزایش حجم سرمایه گذاری های متقابل می باشد.

  اتاق مشترک ایران و عمان با برخورداری از بیش از 240 عضو فعال و از شرکت های بزرگ و معتبر، و هیئت رئیسه منتخب از سوی اعضاء یک ارگان قانونی و ثبت شده و مستقل است که بر اساس قانون کلیه روابط اقتصادی بخش خصوصی دو کشور از طریق اتاق مشترک انجام میشود.

  حجم مبادلات تجاری مستقیم در زمان تاسیس اتاق در سال 2014 تنها 221 میلیون دلار بود که حجم مبادلات مستقیم در سال 2018 به یک میلیارد و یکصد و شصت میلیون رسید که در این بخش خدمات فنی و مهندسی، توریست و توریست سلامت، صادرات کالا های ایرانی از سایر کشور ها به عمان و سرمایه گذاری محاسبه نشده است.

  در سال 2014 زیر ساخت های لازم برای فعالین اقتصادی بسیار اندک و میتوان گفت که در حد صفر بود، اخذ ویزا و ثبت شرکت دشوار، تقریباً روابط بانکی بین دو کشور قطع و خطوط هوایی و خطوط دریایی بین دو کشور وجود نداشت، اما امروز با افتخار اعلام می نمایم با پیگیری های بسیار خوب مقامات ارشد و سفراء دو کشور، اتاق بازرگانی عمان و اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان، ویزا به راحتی در فرودگاه های دو کشور صادر شده و هزینه صدور ویزا کاهش یافته است، ثبت شرکت ها تسهیل شده، خطوط هوایی مستقیم میان شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، قشم و چابهار با مسقط و خطوط دیایی مستقیم بین بنادر ایران با بنادر سویق، شناص و صحار عمان برقرار است.

  تجار و سرمایه گذاران ایرانی بسیار علاقه مند هستند که ضمن حضور در بازار عمان با همکاری تجار عمانی صادرات مجدد کالاهای مرغوب ایرانی از جمله مواد غذایی را ضمن سرمایه گذاری در مناطق آزاد عمان، از طریق این کشو رانجام دهند و همچنین آمادگی سرمایه گذاری مشترک در دو کشور و انتقال دانش فنی در حوزه شیلات را دارند. ما همچنین در ارتباط با عمان به دنبال روابط اقتصادی برد- برد هستیم و چشم داشتمان به منافع یک طرفه نیست.

  از سوی دیگر وجود نیروی انسانی متخصص و ارزان قیمت، با سطح دانش و تجربه بالا، منابع معدنی و نفتی غنی و انرژی ارزان، محصولات دامی و کشاورزی با کیفیت بالا و روابط سیاسی بسیار خوب در 40 سال اخیر و حمایت از سرمایه گذاری خارجی، مکان مناسبی برای سرمایه گذاران عمانی است.

   

  رتبه الف از کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی

   رتبه الف از کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی

   در راستاي اجرايي شدن قانون اعطاي تسهيلات بانکي و بنابه ابتکار وزارت امور اقتصاد و دارایی، کانون مشاوران اعتباری و سرمايه‌گذاری بانکي تاسیس گردید.ایجاد يک نظام حرفه‌اي مبتني بر عدالت و تقواي حرفه‌ای، در عین رعایت استقلال فنی و ارتقای تکنولوژی در امر مشاوره سرمایه‌گذاری از جمله اهداف این کانون ذکر شده است.

  تعيين صلاحيت و رتبه‌بندي اعضاي کانون و نظارت بر حسن عملکرد آنها، تعيين چارچوب مشخص براي استاندارد کردن مطالعات، تعهدات و وظايف مشاوران، ایجاد رویه واحد در تنظيم گزارش‌های اقتصادی، فنی و مالي از جمله وظايف کانون مشاوران اعتباري و سرمايه‌گذاري است.

  صلاحیت موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق به عنوان عضو کانون در 11 گرایش فنی و تخصصی:

  1-ساختمان، مسکن و شهر سازی

  2-کشاورزی و صنایع تبدیلی

  3- خدمات

  4- نفت و گاز

  5- مصنوعات صنعتی، برقی، الکترونیکی ،ابزار دقیق، ماشین سازی 

  6- صنایع فلزات اساسی

  7-انرژی(نیرو)

  8-صنایع حمل و نقل

  9-صنایع مواد غذایی و آشامیدنی

  10-صنایع پتروشیمی

  11-صنایع شیمیایی و دارویی

  مورد تایید قرار گرفته است.

  علاوه بر این، کانون صلاحیت و رتبه‌های موسسه برای ارائه خدمات مشاوره اعتباری و سرمایه گذاری بانکی را به این شرح اعلام نمود: 

   رتبه الف-3   در رسته امکان سنجی

   با مجوز فعالیت در پروژه های با تکنولوژی متعارف و  پیچیده و بالا  بدون محدودیت سقف سرمایه گذاری در هر طرح

   رتبه ج-1 در رسته نظارت با مجوز فعالیت در پروژه های با تکنولوژی متعارف و غیره

  عضویت در انجمن شرکت‌های مشاور سرمايه‌گذاری و نظارت طرح‌ها

  عضویت در انجمن شرکت‌های مشاور سرمايه‌گذاری و نظارت طرح‌ها


  این انجمن با هدف تامين و حفظ حقوق مشترك اعضاء، هماهنگي و هم‌فكري با دولت و ديگر ارگانها و نهادهاي كشوري و تشكل‌هاي مهندسي در جهت رفع مشكلات و بهبود نظام اجرايي اعطاء تسهيلات دركشور تشکیل شده است. همكاري براي استقرار نظام منطقي بررسي فني و اقتصادي طرح‌ها بويژه در پروژه‌هاي صنعتي و معدني، بررسي و تشخيص صلاحيت و رتبه‌بندي اعضاء و بطور کلي ايفاي نقش و مسئوليت به عنوان يك تشكل صنفي، حرفه‌اي و نهادي غيردولتي و مستقل، از دیگر کارکردهای این انجمن است.  شركت‌ها و موسساتی که در زمینه‌های گوناگون با سیستم مالی و بانکی کشور همکاری می‌کنند و فعالیت مشاوره و تجربه حرفه‌ای قابل توجهی داشته باشند، شرایط احراز عضویت در این انجمن را پیدا می‌کنند.


  موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق سی و هفتمین عضو انجمن است که در سال 1387 به عضویت انجمن پذیرفته شده است.

  جواز تاسیس و پروانه فنی و مهندسی از وزارت صنعت، معدن و تجارت

  جواز تاسیس و پروانه فنی و مهندسی از وزارت صنعت، معدن و تجارت

   پروانه فنی مهندسی به عنوان تنها نوع تائیدیه فعالیت خدمات فنی مهندسی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌گردد. موسسه مطالعات راهبردی سپیینود شرق بر اساس سوابق فعالیت خود موفق به دریافت جواز تاسیس خدمات فنی و مهندسی (در سال 86) و در مرحله بعد پروانه خدمات فنی و مهندسی (در سال 88) از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران شده است.

  عضویت در انجمن بهره‌وری ایران

  عضویت در انجمن بهره‌وری ایران


  بنا به ضرورت اشاعه مفهوم و فرهنگ بهره‌وری و توسعه‌ی روش‌های ارتقاء آن در سطح کشور، انجمن بهره‌وری ایران با همت و همکاری جمعی از علاقمندان و متخصصان حرکت بهره‌وری با هدف حمایت از برنامه‌های ترویج، توسعه ارتقاء بهره‌وری در کشور و به عنوان یک سازمان غیردولتی، غیرانتفاعی و تخصصی در تاریخ 1381/11/5 تأسیس شده‌است. موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق با عضویت در این انجمن خود را متعهد به توسعه و فرهنگ بهره‌وری در ایران می‌داند.

  عضویت در انجمن مهندسی ارزش ایران

  عضویت در انجمن مهندسی ارزش ایران


  انجمن مهندسی ارزش ایران، با بیش از هزار عضو به عنوان یکی از 322 انجمن مورد تائید کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گروه بین رشته‌ای قرار دارد. هدف این انجمن کمک به پیشبرد متدلوژی‌های ارزش به طور عام و حوزه‌های مربوط به آن و همچنین زمینه‌های وابسته به طور خاص است.

  عضویت موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق در این انجمن با هدف تبادل دستاوردهای جدید از کاربرد مهندسی ارزش و ایجاد زمینه مناسب برای تبادل تجربیات کاربردی و حرفه‌ای از بکارگیری مهندسی ارزش صورت گرفته است.

  دریافت گواهی موسسه دانش بنیان صنعتی

  دریافت گواهی موسسه دانش بنیان صنعتی

  موسسات دانش بنیان موسساتی هستند که بیشترین ارزش را از دارایی های فکری و نه دارایی های فیزیکی خلق می کنند. موسسه دانش بنیان، با دارا بودن چارچوبی خاص، مدیریت دانش را به طور کامل در بر میگیرد و متعهد به تقویت عمل یادگیری به صورت مداوم است.
  یک موسسه دانش بنیان، دانش خود را منابع زیر استخراج می کند:دانش مشتریان، دانش رقبا، دانش محصول، دانش فرآیند، دانش مالی و دانش مردم
  برای تشخیص و ارزیابی یک شرکت از نظر دارا بودن صلاحیت دانش بنیان بودن، معیارهای مشخصی از سوی مراجع ذیصلاح تدوین و تعیین گردیده است.
  درایران ، معاونت فناوری ریاست جمهوری مسئولیت تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان را بر عهده دارد.
  موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق پس از تایید کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا، در سال 1397 موفق به دریافت عنوان موسسه دانش بنیان شده است.

 • عضویت در انجمن سرمایه گذاری مشترک ایران و خارجی

  عضویت در انجمن سرمایه گذاری مشترک ایران و خارجی

  فعالیت این مجموعه توسط تیم مجرب به کارشناسان و متخصصان آشنا به فضای کسب و کار در ایران به منظور شناخت بیشتر اعضاء با موقعیت اقتصادی و پتانسیل های ایران جهت ارائه خدمات و تشویق و جذب سرمایه گذاران خارجی که به ایران مراجعه می نمایند می باشد.

  اهم اقدامات و اهداف انجمن به شرح زیر است:

  1- معرفی اعضای انجمن به سازمان‌ها و ارگانها و ثبت درخواست سرمایه‌گذاری در سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران.
  2- ارائه مشاوره تخصصی در شناخت بازار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران.
  3- ارائه مشاوره در اجرای مراحل ثبت درخواست.
  4- راهنمایی جهت اخذ اجازه کار و اقامت در ایران.
  5- معرفی سرمایه‌گذاران داخلی.
  6- ارائه مشاوره در خصوص مقررات و قوانین مورد تایید سازمان کمکهای فنی و اقتصادی ایران
  7- خدمات مشاوره در ثبت شرکت، تامین نیروی انسانی و خدمات بانکی و بیمه و امور مالیاتی و شناخت وکلای حقوقی.
  8- ارائه خدمات مشاوره در امور قانونی بانکها.

  این انجمن بعنوان اتاق فکر و بازوی مشورتی و تخصصی در بخش خصوصی شکل گرفته و بوجود آمده است که متشکل از اعضای هیئت نمایندگان اتاق ایران می باشند و علاوه بر حوزه تخصصی خود، مسائل عمومی اقتصاد کشور و موضوعات و چالش های بین المللی را مورد بررسی و نقد و تحلیل قرار میدهند و در شکل دهی نظرات اتاق ایران بعنوان مشاور سه قوه نقش موثری دارند.

  این تقطه نظرات و پیشنهادات بصورت گزارش، نقد و پیشنهاد و تحلیل در اختیار سایر نهادهای متخصص نیز قرار میگیرد.

  کمیسیون تخصصی در طول فعالیت خود گامهای موثر برداشته و تلاش برای بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید اقدامات لازم را بعمل آورده اند .

  موسسه سپینودشرق با عضویت در انجمن ، در جهت بهبود سرمایه گذاری ها و همکاری های مشترک خارجی تلاش می نماید.

  گرید خدمات مشاوره مدیریت از سازمان اداری استخدامی کشور

  گرید خدمات مشاوره مدیریت از سازمان اداری استخدامی کشور

  گواهینامه مدیریت حرفه ای مدرکی است که بر اساس مقررات سازمان اداری و استخدامی کشور به منظور اعلام صلاحیت مشاور به اشخاص حقوقی و دستگاه های اجرایی جهت انجام خدمات مشاوره ای در زمینه مشاوره مدیریت صادر می شود.
  در واقع سازمان اداری و استخدامی کشور در راستای تایید ارائه دهندگان و تامین کنندگان صلاحیت‌دار خدمات مشاوره مدیریت برای دستگاه‌های اجرایی کشور و حمایت از حقوق حرفه‌ای مشاوران مدیریت اقدام به صدور گواهینامه خدمات مشاوره مدیریت می‌نماید. موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق در بخش مدیریت عمومی موفق به دریافت گرید 3 از این سازمان شده است.

  تاییدیه سپینود شرق به عنوان مشاور طرح های امکانسنجی بانک کشاورزی

  تاییدیه سپینود شرق به عنوان مشاور طرح های امکانسنجی بانک کشاورزی

  عضویت در انجمن تحقیقات بازاریابی ایران (IMRA)

  عضویت در انجمن تحقیقات بازاریابی ایران (IMRA)

   

  بی تردید توسعه تحقیقات بازار تنها با تعهد به استانداردهای حرفه ای و اخلاقی و در قالب یک انجمن حرفه ای میسر خواهد بود. انجمن تحقیقات بازاریابی ایران با هدف توسعه پژوهش‌های بازاریابی، اجتماعی و نظرسنجی در کشور تاسیس شد؛ به نحوی که این پژوهش‌ها و مشاوره‌های مبتنی بر آن بتواند به عنوان یکی از عوامل اصلی در تصمیمات مؤثر مدیریتی در بخش‌های تولیدی، خدماتی و بازرگانی اعم از دولتی و خصوصی، و همچنین حمایت از مصرف کنندگان در نظر گرفته شود. فراهم آوردن بستر مشارکت همه جانبه تمامی شرکت ها، مؤسسات، پژوهشگران، اساتید و دست‌اندرکاران صلاحیتدار در حرفه تحقیقات بازاریابی و حضور فعال به عنوان یک مرجع تخصصی و ذیصلاح در مسائل حقوقی و حرفه‌ای مربوط به تحقیقات بازاریابی در داخل و خارج از کشور از جمله اهداف این انجمن است.
  موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق با عضویت در انجمن تحقیقات بازاریابی ایران خود را متعهد به اهداف این انجمن می داند و تلاش میکند در این راه قدم بردارد.انجمن تحقیقات بازاریابی ایران عضو انجمن تحقیقات بازاریابی اروپا می‏باشد.

  عضویت در انجمن مشاوران مدیریت ایران

  عضویت در انجمن مشاوران مدیریت ایران

   

  انجمن صنفی مشاوران مدیریت ایران در قالب یک تشکیلات با ماهیت حرفه‌ای و یک نهاد فراگیر غیر دولتی در سال 1377 تشکیل گردیده است و اعضای آن همواره تلاش می‌کنند با پیگیری مصرانه خط‌مشی‌های کارساز، گام‌های هرچه استوارتر را با مشارکت یکدیگر در جهت اعتلای درست فرهنگ مشاوره در کشور بردارند. موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق با عضویت در این انجمن هم گام با سایر شرکت‌های مشاوره مدیریت در تلاش است مدیران را در تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا یاری نماید. 

  عضویت در انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن

  عضویت در انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن

  انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت با هدف هماهنگی و تمرکز فعالیتهای پژوهشی واحدهای تحقیق وتوسعه صنایع و معادن، مراکز آموزش عالی، دانشگاهها و مؤسسات تحقیقاتی و سایر ارکان اجرایی و سیاست‌گذاری کشور در سال 1377 با حمایت وزارت صنایع و معادن در دفتر معاونت آموزش تاسیس گردید.
  انجمن بنا به رسالت و وظیفه خود شرایط تسهیل گردآوری اطلاعات در زمینه تحقیق و توسعه و گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش را فراهم نموده و از سال 1392 با رویکردی نو سعی بر ایفای نقشی موثر در حوزه تحقیق و پژوهش کرده است. با توجه به ماهیت تحقیق و پژوهشی موسسه سپینود شرق هم‌راستا با رسالت انجمن با ترویج فرهنگ سرمایه‌گذاری درست، سهم خود در این عرصه ملی را تا حد امکان و بضاعت به انجام رساند.

  عضویت درانجمن شرکتها و موسسات پژوهشی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی(اپنا)

  عضویت درانجمن شرکتها و موسسات پژوهشی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی(اپنا)

  انجمن شرکتها و موسسات پژوهشی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با هدف اشاعه فرهنگ و حمايت از تحقيق و پژوهش در صنايع نفت، گاز، پتروشيمي، پالايش و پخش و ديگر صنايع مرتبط به عنوان يكي از مراكز تخصصي و حرفه‌اي در مسائل پژوهش و فن‌آوري بنا نهاده شده است. فراهم آوردن بسترمشارکت همه جانبه تمامي شرکت ها، مؤسسات، پژوهشگران، اساتيد و دست اندرکاران صلاحيتدار در حرفه پژوهش و فن‌آوري در تعيين سرنوشت حرفه خود و حضور فعال به عنوان يک مرجع تخصصي و ذيصلاح در مسائل حقوقي و حرفه اي مربوط به پژوهش و فن‌آوري در داخل و خارج از کشور از دیگر اهداف این انجمن است.

  عضویت در انجمن مهندسی صنایع ایران

  عضویت در انجمن مهندسی صنایع ایران

  موسسه مطالعات راهبردی سپینود به‌عنوان یک موسسه مشاوره‌ای در زمینه صنعتی و اقتصادی به سهم خود از اهداف انجمن مهندسی صنایع ایران در جهت توسعه صنعت کشور حمایت نموده است.