طرح توجیهی مقدماتی تولید کارتن پلاست

طرح توجیهی مقدماتی تولید کارتن پلاست

تاریخ پروژه : بهار و تابستان 1395
کارفرما : سازمان برنامه و بودجه استان لرستان

طرح توجیهی مقدماتی تولید کارتن پلاست

 

 

معرفی محصول طرح توجیهی
محصول تولیدی پس از اجرای طرح، کارتن‌پلاست می‌باشد. کد آیسیکISIC مرتبط با محصول طرح در سامانه خدمات و اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت در زیر گروه ساخت انواع محصولات پلاستیکی با کد 2520 قرار می‌گیرد و واحد سنجش آن تن است.


معرفي كاربردهاي محصول طرح توجیهی
کارتن‌پلاست در انواع استندهای تبلیغاتی، صنایع بسته‌بندی، صنعت ساختمان، سوله سازی، کشاورزی، صنایع برودتی کاربرد دارد. بیشترین مصرف کارتن‌پلاست در صنایع بسته‌بندی مورد استفاده قرار مي‌گيرد. ليكن قابليت تحمل بار كارتن‌هاي پلاستيكي كمتر از كارتن‌هاي كاغذي و مقوايي مي‌باشد. از اين‌رو كاربرد آن براي برای بسته‌بندي كالاهائي‌كه احتمال اشتعال و انفجاري در آن‌ها وجود دارد، بسته‌بندي كالاهاي سبك و حجيم و بسته‌بندي كالاهايي كه در محيط‌هاي مرطوب قرار مي‌گيرد، بیشتر از کارتن‌های كاغذي و مقوايي است.


بررسي سابقه مصرف محصول طرح توجیهی
 با پیشرفت علوم و تأثیرگذاری تکنولوژی در جنبه های مختلف زندگی امروزی که صنایع مختلف با تنوع در تولیدکالاها یا جایگزینی کالاهای موجود با نسل جدیدتر آن همراه با ارائه زیباتر و بهداشتی تر محصولات را دارند، کارآفرینان عرصه اقتصادی را برآن داشت تا با تولید کارتن‌پلاست گامی موثر در رفع کمبودهای صنایع بسته‌بندی و تبلیغات بردارند. از این رو شرکت کارتن‌پلاست در سال 1379 تاسیس شد تا بتواند اولین تولید‌کننده کارتن‌پلاست و انواع جعبه و کارتن‌های شیک جدید‌، استندهای تبلیغاتی مدرن‌، پلی استند‌، شیت پلاست (ورق پلاست) و رول پلاست (کلاف پلاست) باشد.
به طور یقین محصولات کارتن‌پلاست که ازجنس پلاست شیت یا همان هالوشیت بوده و ماده اولیه آن پلی پروپیلن (PP) می‌باشد‌، به علت جدید بودن در بازار ناشناخته مانده‌، لذا کاربرد آن در صنایع مختلف تعریف و اثبات نشده تا جایگاه واقعِی آن مشخص گردد‌.


مواد اولیه، کمکی و مصرفی در تولید محصول این طرح توجیهی
مواد اولیه در این طرح شامل پلی پروپیلن(Polypropylene) و مستربچ و افزودنی‌ها می‌باشد.


بازار هدف طرح توجیهی
بازار هدف طرح در ابتدا تامین نیاز داخل در بخش و سپس در صورت تولید مازاد مصرف داخل به کشور عراق و همسایه‌های شرقی ایران صادر خواهد شد.

خلاصه بررسی مالی طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث واحد تولید کارتن پلاست
دیاگرام فرایند تولید محصول طرح توجیهی
 Carton Plast
دانش فنی پروژه
این پروژه دانش فنی پیچیده‌ای ندارد‌. شرکت‌های تولید‌کننده ماشین‌آلات تمامی اطلاعات لازم را در اختیار متقاضی قرار می‌دهند. با توجه به فرايند بالا می‌توان گفت كه تكنولوژي مورد استفاده در كارتن‌پلاست در مورد كليه واحدهاي توليدي آن يكسان است و تفاوت خاصي بين تكنولوژي‌ها وجود ندارد‌ و آنچه در اين فرايند داراي اهميت است درجه كيفيت ماشين‌آلات مورد استفاده در توليد است كه اين عامل سبب ايجاد سطح كيفيت كارتن توليدي مي‌شود‌. ماشین‌آلات درنظر گرفته شده برای طرح از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا بهره‌مند می‌باشد که با توجه به توانایی و دقت بالای این ماشین‌آلات در تولید از نظر تناسب دانش فنی با بازار هدف محصولات تولیدی طرح در آینده نیز مشکلی ایجاد نخواهدشد.

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

طرح توجیهی فنی اقتصادی (امکان سنجی) بخش مصنوعات

بسته های سرمایه گذاری

خط تولید(ماشین آلات) شیت پلاست کارتن پلاست

نظرتان را ثبت کنید