طرح توجیهی برج‌های دوقلوی تالی، خیابان ازگل

طرح توجیهی برج‌های دوقلوی تالی، خیابان ازگل

تاریخ پروژه : تابستان 99
کارفرما : شرکت آریا سازه تالی

طرح توجیهی برج‌های دوقلوی تالی، خیابان ازگل

کارفرما:شرکت آریا سازه تالی

در دنیای امروز، جمعیت و فعالیت های اقتصادی هر دو به سمت تمرکز در شهرها گرایش دارند. تأمین مسکن در نواحی شهری و به‌خصوص کلان‌شهرها که در آن‌ها شرایط اشتغال نسبت به دیگر نقاط بهتر است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در سطح خرد، مسکن بزرگ‌ترین مؤلفه ثروت اغلب خانوارها است. در حقیقت برای اغلب خانوارها، مهم‌ترین معامله مالی، خرید مسکن است. همچنین ساخت یک واحد مسکونی، بخش مهمی از مخارج خانوار یا حتی بهتر بگوییم کل ثروت خانوار را شامل می¬شود.
توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در خرداد ماه سال 1399 نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحد‌های مسکونی با زیربنای 50 تا 60 و 60 تا 70 مترمربع با سهم مشابه 14.1درصد اختصاص داشته است. واحدهای دارای زیربنای 70 تا 80 و 80-90 متر مربع به ترتیب با سهم‌های 11.9و 9.9 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از 80 متر مربع، 52.6 درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند. از آنجائیکه تقاضاهای شهر تهران عمدتا بر واحدهای مسکونی کوچک متراژ متمرکز است، بازار هدف مجتمع مسکونی ازگل، متقاضیانی هستند که واحد مسکونی با متراژ کمتر از 50 مترمربعی را برای خرید در نظر دارند.
مجتمع مسکونی ازگل تهران در منطقه 1 تهران خیابان ازگل در زمینی به مساحت 11930 مترمربع واقع شده است. سطح و سطوح در نظر گرفته شده برای مجتمع مورد بحث بدین قرار است که زیربنای کل پروژه در مجموع نزدیک 162،000 مترمربع می باشد که 80،475 مترمربع از کل زیربنا را سطح مفید مسکونی در 25 طبقه (هر طبقه 3219 مترمربع) و 1712 واحد مسکونی تشکیل می دهد که میانگین واحدهای مسکونی مجتمع 47 مترمربع می باشد. همچنین 6 طبقه پارکینگ با زیربنای 51،400 مترمربع برای مجتمع در نظر گرفته شده است و 30،000 مترمربع فضای مشاعات مجتمع مورد بحث می باشد.
موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق مسئولیت تدوین طرح توجیهی مجتمع مسکونی ازگل تهران را بر عهده گرفته است. در این طرح، در قسمت مطالعات بازار ابتدا به معرفی پروژه پرداخته شد سپس محیط پروژه از جمله شناخت منطقه 1 تهران، محله ازگل و همچنین دسترسی های پروژه مورد بررسی قرار گرفت در ادامه تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در خرداد 1399 بررسی شد و عرضه و تقاضای مجتمع تحلیل شد. در قسمت پایانی بخش مطالعات بازار قیمت گذاری پروژه از طریق کشف قیمت از منطقه پروژه و بررسی رقبا برآورد گردید. در قسمت مطالعات فنی، مشخصات فنی پروژه، پلان طبقات پروژه، برنامه فروش و هزینه سرمایه گذاری طرح مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت در قسمت مطالعات مالی، مبانی پروژه، هزینه های طرح و نحوه تأمین آن ها و شاخص های مالی طرح بررسی شد و در نهایت خروجی کامفار پیوست طرح توجیهی قرار گرفت.


خلاصه طرح توجیهی مجتمع مسکونی

نظرتان را ثبت کنید