امکانسنجی و طرح توجیهی طرح تولید پلاک شفاف دندانی (نامرئی)

امکانسنجی و طرح توجیهی طرح تولید پلاک شفاف دندانی (نامرئی)

تاریخ پروژه : تابستان 99
کارفرما : شرکت فن آوران رایانه ای شهاب

طرح تولید پلاک شفاف دندانی (نامرئی)

خلاصه طرح

ارتودنسی شفاف یا اینویزلاین یک روش جدید در ارتودنسی دندان ها و درمان ناهنجاری های دهان و دندان می باشد. یکی از دلایل ابداع این روش، طول درمان بلند مدت روش های ارتودنسی رایج و در نتیجه ظاهر نا مناسب آن می باشد. این روش علاوه بردرمان ناهنجاری دهان و فک کودکان و نوجوانان برای بزرگسالان نیز کاربرد دارد لذا بزرگسالانی که دچار دندان‌های نامنظم و نامرتب هستند تمایل به استفاده ارتودنسی نامرئی دارند تا هم درمان شوند و هم مشکل ظاهری ناشی از ارتودنسی های معمول را نداشته باشند.
ارتودنسی نامرئی یا پلاک‌های شفاف یا Crystal clear از یک سری قالب‌های پلاستیکی شفاف نامرئی که هر دو هفته یک بار قابل تعویض توسط خود بیمار می باشند ساخته شده است.
در درمان توسط این تکنیک، پلاک های شفاف باید در شبانه روز به جز زمان مسواک استفاده شود تا دندان ها به تدریج حرکت کرده و درمان مورد نظر انجام شود. از مزایای این روش تعویض پلاک توسط خود بیمار بدون مراجعت به پزشک می باشد. اما تکنیک اینویزلاین برای ناهنجاری های فکی شدید و اسکلتال قابل کاربرد نمی باشد. طول درمان با این روش بین 18 تا 24 ماه می باشد.
Invisalign از یک پلاستیک با کیفیت بالا و انعطاف‌پذیر، SmartTrack ساخته شده است، که به طور خاص برای Invisalign تولید شده است. این ماده ترموپلاستیکی مورد تأیید FDA بوده و فاقد گلوتن،BPA ، BPS یا لاتکس است. استفاده از این براکت پلاستیکی اغلب راحت‌تر از براکت های سنتی می‌باشد که باعث ساییدگی دهان توسط براکت ها و سیم‌ها می‌شود. از آنجا که Invisalign سیم ندارد، تعداد دفعات مراجعه به پزشک کمتر بوده و باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود.

نظرتان را ثبت کنید