طرح توجیهی و امکانسنجی مقدماتی احداث مجموعه گردشگری-اقامتی-خدماتی ونیز کیش

طرح توجیهی و امکانسنجی مقدماتی احداث مجموعه گردشگری-اقامتی-خدماتی ونیز کیش

تاریخ پروژه : زمستان97
کارفرما : شرکت محققان همراه اندیشه (مهان)

طرح توجیهی و امکانسنجی مقدماتی احداث مجموعه گردشگری-اقامتی-خدماتی ونیز کیش

 

 

 

 

منطقه آزاد کیش از اجرای طرح «ونیز کیش» حمایت می کند -خبرگزاری ایرنا

 

مجموعه ونیز کیش، ایده ای نوآورانه و جدید با الهام از شهر ونیز ایتالیا برای توسه گردشگری در جزیره زیبای کیش می باشد. شهر ونیز ایتالیا به عنوان نماد تاریخ و فرهنگ رم باستان، در بسیاری از مجموعه های تفریحی و توریستی در کشورهای مختلف به عنوان ایده اصلی طراحی مورد الهام قرار گرفته است و در ایران، برای اولین بار در جزیره کیش، اجرا خواهد شد.
تلفیق فضاهای سکونتی، تفریحی، خدماتی و گردشگری با آبراهه های زیبای طراحی شده در مابین این فضاها، میتواند ملموس کننده ی حس لطافت آبهای زلال خلیج فارس برای استفاده کنندگان از فضا باشد. ارتباط تنگاتنگ انسان و آب که عنصر حیاتی تشکیل دهنده هستی است، لذتی وصف ناپذیر دارد که ایده اولیه ایجاد این مجموعه است در اولویت طراحی فضاها قرار گرفته است.
مطالعات امکان سنجی و تهیه طرح توجیهی برای مجموعه ونیز کیش توسط موسسه مطالعاتی سپینود شرق انجام شد که در این بررسی ها، اصلی ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر موفقیت پروژه مورد بررسی قرار گرفتند. بازار هدف استفاده کنندگان از خدمات این مجموعه، پروژه های مشابه در کشورهای همسایه مانند امارات متحده عربی و ترکیه و همچنین کیفیت و قیمت خدمات ارائه شده از مواردی هستند که در این طرح بررسی شدند. همچنین بررسی های فنی لازم برای اجرای طرح از قبیل تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز و تأسیسات و انشعابات مورد بررسی قرار گرفتند. در انتها نیز، میزان سرمایه گذاری لازم برای تکمیل پروژه، مدت زمان بازگشت سرمایه و همچنین میزان سود حاصل از اجرای پروژه بدست آمد. به این ترتیب، مشخص می شود که اجرای پروژه درچه زمان و برای چه کسانی مفید خواهد بود و چه تعداد گردشگر در جزیره کیش در طول مدت بهره برداری از امکانات ارائه شده منتفع خواهند شد.

نظرتان را ثبت کنید