طرح توجیهی مقدماتی پرورش طیور صنعتی در قالب فارم‌های بزرگ تولید گوشت و تخم مرغ با مکان یابی

طرح توجیهی مقدماتی پرورش طیور صنعتی در قالب فارم‌های بزرگ تولید گوشت و تخم مرغ با مکان یابی

تاریخ پروژه : بهار و تابستان 1395
کارفرما : سازمان برنامه و بودجه استان لرستان

طرح توجیهی مقدماتی پرورش طیور صنعتی در قالب فارم‌های بزرگ تولید گوشت و تخم مرغ با مکان یابی

 

معرفی محصول طرح توجیهی 

طرح مورد نظر احداث مرغ‌داری تخم‌گذار و گوشتی است. کد آیسیکISIC  مرتبط با فعالیت طرح در سامانه خدمات و اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت در زیرگروه فعالیت کشاورزی، شکار و فعالیت های خدماتی وابسته با کد 0122 قرار می‌گیرد و واحد سنجش آن عدد می‌باشد. 

معرفي كاربردهاي محصول طرح توجیهی

گوشت مرغ و تخم‌مرغ یکی از منابع تامینکننده پروتئین بدن هستند عمده‌ترین ویژگی تخم‌مرغ و وجه تمایز آن نسبت به سایر موادغذایی، ترکیب پروتئینی و مواد مغذی موجود در آن نظیر کولین، لوتئین و گزانتین و تولید بسیار کم انرژی است.

بررسي سابقه مصرف محصول طرح توجیهی

گوشت پرهزينه‌‌ترين بخش سبد غذايي را در هر جامعه‌ايي تشكيل مي‌دهد و مصرف آن در جوامع غني و ضعيف تفاوت قابل‌ملاحظه‌اي دارد سياست كلي در سال‌هاي اخير جهت مبارزه با بيماري‌هاي وابسته به مصرف گوشت، گسترش مصرف گوشت سفيد نسبت به گوشت قرمز بوده است در عين حال، ميزان مصرف گوشت و نحوه فرآوري آن در هر جامعه‌ايي تابع فرهنگ، اعتقادات و باورها است با وجود اين‌كه كمبود مصرف گوشت قرمز يا سفيد با محدود شدن دسترسي به برخي از ريزمغذي‌ها به خصوص عنصر آهن همراه است. 

در ايران، در آمار و گزارش‌هاي منشره از منابع اقتصادي مبني بر مصرف سرانه گوشت قرمز و گوشت سفيد تفاوت‌هاي وجود دارد. با اين حال بر اساس آمارنامه رسمي موجود در پورتال وزارت كشاورزي و جهاد سازندگي، از سال 1387 تا سال 1394 مصرف سرانه گوشت قرمز و گوشت مرغ به ترتیب از 10.13 تا 11.43 و از 21.83 تا 25.93 کیلوگرم و مصرف سرانه تخم‌مرغ از 9.8 الی 10.7 افزایش یافته‌است. با توجه به قیمت پایین مرغ با گوشت و رابطه یک سری بیماری‌ها و گوشت قرمز در سال‌های اخیر الگوی غذایی مردم از نظر مصرف پروتئین تغییر یافته و به سمت استفاده از گوشت مرغ رفته است که مصرف سرانه دو برابری گوشت مرغ به نسبت گوشت قرمز موید این مطلب می‌باشد. 

مواد اولیه، کمکی و مصرفی در تولید محصول این طرح توجیهی

 مواد اولیه در این طرح شامل جوجه گوشتی، نیمچه سه ماهه، دان و انواع دارو واکسیناسیون می‌باشد.

خلاصه بررسی مالی طرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش طیور صنعتی در قالب فارم‌های بزرگ تولید گوشت و تخم مرغ

بازار هدف طرح توجیهی

بازار هدف طرح در ابتدا تامین نیاز داخل در بخش و سپس در صورت تولید مازاد مصرف داخل به کشور عراق و همسایه‌های غربی ایران صادر خواهدشد. 

 

دیاگرام فرایند تولید محصول طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث واحد پرورش طیور صنعتی در قالب فارم‌های بزرگ تولید گوشت و تخم مرغ 

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

طرح توجیهی فنی اقتصادی (امکان سنجی)بخش غذایی، کشاورزی و صنایع تبدیلی

بسته های سرمایه گذاری

نظرتان را ثبت کنید