طرح توجیهی مقدماتی تولید پاکت سیمان

طرح توجیهی مقدماتی تولید پاکت سیمان

تاریخ پروژه : بهار و تابستان 1395
کارفرما :   سازمان برنامه و بودجه استان لرستان

طرح توجیهی مقدماتی تولید پاکت سیمان

 


معرفی محصول طرح توجیهی
محصول تولیدی پس از اجرای طرح، کیسه سیمان می باشد. کد آیسیکISIC  مرتبط با محصول طرح در سامانه خدمات و اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با نام انواع کیسه پلی‌پروپیلن بافته شده در زیر گروه ساخت منسوجات با کد 1721 قرار می گیرد و واحد سنجش آن تن می‌باشد.

معرفي كاربردهاي محصول طرح توجیهی
كيسه پلي پروپيلن به علت داشتن مقاومت زياد و قیمت نسبتاً ارزان، مورد توجه صنعت بسته بندي است. در صنعت آردسازي، پتروشيمي، قند و شكر، سيمان، گچ، كود شيميايي، سموم كشاورزي، محصولات كشاورزي نظير برنج، پياز، سيب زميني، سیمان و غیره كاربرد فراوانی دارد. 
بررسي سابقه مصرف محصول طرح توجیهی
از کیسه های پلیپروپلین برای بسته بندی و حمل و نقل مواد جامد از قبیل کودهای شیمیایی، گرانول های پلاستیک، محصولات صنایع شیمیایی جامد و محصولات صنایع نساجی، آرد، شکر، نمک، سیمان، گچ و همچنین حبوبات، غلات، دانه‌های روغنی و دیگر محصولات کشاورزی از جمله گیاهان غد ه ای پیاز، سیب زمینی استفاده می گردد.
کیسه های مورد استفاده جهت بسته بندی آرد و سیمان به ظرفیت 40 کیلوگرم دارای وزنی در حدود 100 گرم می باشند. به عبارت دیگر به ازای تولید هر تن از این محصولات 2.5 کیلوگرم گونی پروپیلنی مورد نیاز است.


مواد اولیه، کمکی و مصرفی در تولید محصول این طرح توجیهی
مواد اولیه در این طرح گرانول پلی‌پروپیلن می‌باشد.

بازار هدف طرح توجیهی
بازار هدف طرح در ابتدا تامین نیاز داخل در بخش و سپس در صورت تولید مازاد مصرف داخل به کشور عراق و همسایه‌های غربی ایران صادر خواهدشد.

خلاصه بررسی مالی طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث واحد تولید کیسه سیمان
دیاگرام فرایند تولید محصول طرح توجیهی


 2طرح توجیهی احداث واحد تولید کیسه سیمان


تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

طرح توجیهی فنی اقتصادی (امکان سنجی)بخش مصنوعات

بسته های سرمایه گذاری

نظرتان را ثبت کنید