طرح توجیهی مقدماتی توسعه هتل آکادمی مرکز ملی فدراسیون فوتبال

طرح توجیهی مقدماتی توسعه هتل آکادمی مرکز ملی فدراسیون فوتبال

تاریخ پروژه : پاییز 98
کارفرما : مرکز ملی فدراسیون فوتبال

طرح توجیهی مقدماتی توسعه هتل آکادمی مرکز ملی فدراسیون فوتبال

کارفرما : مرکز ملی فدراسیون فوتبال

 

هتل آکادمی فوتبال ایران، هتلی واقع در مجموعه آزادی تهران است که در اکثر مواقع محل اسکان تیم های فوتبال برای برگزاری اردوهای آمادگی مسابقات است. این هتل در فضای آرام و به دور از هیاهوی شهر در قلب مجموعه ورزشی آزادی واقع شده است و توسط دو زمین فوتبال احاطه شده است. تیم های ورزشی که در ورزشگاه آزادی مسابقه دارند، معمولا چند شب پیش از زمان برگزاری مسابقه در این هتل اسکان می یابند تا در روز مسابقه، به دور از استرس و نگرانی های ناشی از رفت و آمد از محل اسکان به محل مسابقه و بالعکس، در مکان مسابقات حاضر شوند.
در حال حاضر، کیفیت ارائه خدمات در این هتل از سطح مطلوبی برخوردار است اما به دلیل کمبود ظرفیت اسکان، مسئولین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفتند تا طرح توسعه هتل آکادمی را در دستور کار برنامه های فدراسیون قرار دهند. به این ترتیب، ضمن حفظ کیفیت مطلوب خدمات رسانی، امکان اسکان چند تیم ورزشی به صورت همزمان در این هتل فراهم خواهد شد.
موسسه مطالعاتی سپینود شرق، مسئولیت بررسی های اولیه و امکانسنجی مقدماتی طرح توسعه هتل آکادمی را بر عهده گرفته است. در این مطالعات، میزان استقبال از خدمات رسانی و تمایل تیم های ورزشی برای اسکان در این هتل بررسی شده است. همچنین، تعداد مسابقات فوتبال برگزار شده در استادیوم آزادی در سالهای گذشته و به تبع آن، ظرفیت مورد نیاز برای اسکان بازیکنان فوتبال بررسی شده است. طبق نتایج بدست آمده، در صورت توسعه هتل آکادمی و فراهم شدن امکانات مناسب برای پذیرایی از بازیکنان، تیم های ورزشی بیشتری می توانند در محیط مناسب این هتل اسکان یابند و از امکانات مجموعه ورزشی آزادی قبل از اجرای مسابقات استفاده کنند. همچنین، تماشاگران مسابقات خارجی از کشورهای دیگر برای تشویق تیم مورد علاقه خود به ورزشگاه آزادی می آیند، می توانند در این هتل اسکان داشته باشند و نیازی نیست به هتل های سطح شهر در تهران مراجعه کنند. به این ترتیب، سودآوری مناسبی نصیب اداره کنندگان این هتل خواهد شد.

نظرتان را ثبت کنید