طرح توجیهی فنی اقتصادی  احداث واحد تولید مکمل های دارویی- پارس حیان

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید مکمل های دارویی- پارس حیان

تاریخ پروژه : تابستان 97
کارفرما : شرکت پارس حیان

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید مکمل های دارویی- پارس حیان

طبق تعریف رسمی اتحادیه اروپا محصولات آرایشی مواد یا محصولاتی است که با قسمت‌های مختلف خارجی بدن (ازجمله پوست، مو، ناخن، لب و حتی دندان‌ها) به‌منظور تمیز کردن، معطر کردن، تغییر ظاهر، تغییر بو و یا محافظت از عوامل خارجی در تماس هستند. ایران هفتمین کشور مصرف‌کننده لوازم‌آرایشی در جهان، دومین کشور مصرف‌کننده لوازم‌آرایشی در خاور‌میانه و یکی از بزرگ‌ترین وارد کننده‌گان لوازم‌آرایشی در دنیاست.

 

آمارها حاکی از آن است که ایران بعد از عربستان پرمصرف‌ترین کشور در زمینه مصرف کالاهای آرایشی می‌باشد، طبق گزارش یورو مونیتور(Euro monitor) بیش از ۴۱ درصد زنان در ایران از لوازم ‌آرایشی استفاده می‌کنند.

 

این عدد معادل حدود 15 میلیون و پانصد زن ایرانی است طبق گواه این پایگاه، سن استفاده از لوازم‌آرایشی توسط زنان ایرانی نیز به عدد 15 سال کاهش‌یافته است میزان خرید لوازم‌آرایشی در ایران در سال معادل رقم ۱۰ بیلیون و دویست میلیارد تومان است 80 درصد این محصولات که در بازار کشور وجود دارد، به‌صورت قاچاق می‌آید و اغلب در داخل کشور بسته‌بندی می‌شوند.

 

لوازم‌آرایشی که به‌عنوان یکی از ملزومات روزانه کیف‌دستی بانوان جلب‌توجه می‌کند، همواره به‌صورت دوجانبه ایفای نقش می‌کند، به‌گونه‌ای که در بخش اول، سبب زیبایی و تغییر چهره ظاهری و در بخش دوم موجب بر جای گذاردن تأثیرات نامطلوب و جبران‌ناپذیر بر روی بدن فرد به‌ویژه استفاده از نوع غیراستاندارد آن می­گردد.

 

با تولید این محصولات در داخل و ثبت و گسترش برند‌های ملی و تکیه‌بر کیفیت می‌توان روند فرهنگی استفاده از لوازم‌آرایشی را از داخل مدیریت نمود و از حجمه‌های تهاجم فرهنگی نیز جلوگیری کرد.

 

این طرح متعلق به شرکت پارس حیان با ظرفیت 1,250,000 واحد در سال در شهرستان البرز استان قزوین می‏باشد.

 

 

کارفرما:شرکت پارس حیان

نظرتان را ثبت کنید