طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث انبار نگهداری کالا (منطقه آزاد چابهار)

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث انبار نگهداری کالا (منطقه آزاد چابهار)

تاریخ پروژه : بهار99
کارفرما : شرکت بازرگانی بین المللی آیدا چابهار

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث انبار نگهداری کالا (منطقه آزاد چابهار)

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث انبار نگهداری کالا

خدمات لجستیک به مدیریت جریان کالا بین محل تولید و محل مصرف گفته می­شود. از خدمات یک مجتمع لجستیک می­توان به حمل‌ونقل، ثبت اطلاعات کالا، انبارداری، بسته‌بندی و جابه‌جایی کالا در داخل و خارج از مرزها اشاره کرد.

 

بر اساس گزارش‌ها سازمان ملل نیمی از حمل‌ونقل جهان‌بین خاورمیانه و سایر نقاط جهان انجام می‌شود که تمامی این راه‌ها از طریق 3 کریدور صورت می‌گیرد و سهم ایران 2 کریدور از این راه‌ها است. جمهوری اسلامی ایران به لحاظ موقعیت ممتاز جغرافیایی در توزیع کالاهای منطقه‌ای ازجمله نقاط موردتوجه کشورهای تولید‌کننده و مصرف‌کننده کالا و شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی است.

 

 

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث انبار نگهداری کالا (منطقه آزاد چابهار)

 

 

 

منطقه آزاد چابهار به‌عنوان تنها منطقه آزاد واقع در دهانه اقیانوس هند با دسترسی به بازارهای شبه‌قاره هند و نیز قرار گرفتن آن در کریدور بین‌المللی هندوستان تا روسیه و اتصال آسیای میانه و افغانستان به آب‌های آزاد به دنبال تبدیل خود به مرکز سرمایه‌گذاری، تجارت و ترانزیت بین کشورهای مذکور می‌باشد.

 

بهره‌گیری از منابع شیلاتی و دریایی نظیر جلبک‌های دریایی به‌عنوان یکی دیگر از قابلیت‌های منطقه و توسعه اقتصادی بخش‌های بالادست و پائین‌دست آن برای توسعه جامعه محلی برخوردار از تجربیات سنتی در این حوزه، بهره‌گیری از ظرفیت انرژی‌های تجدید پذیر مانند باد، خورشید، زمین گرمائی، امواج و غیره که از توانمندی‌های محیطی منطقه می‌باشد و تولید محصولات و تجهیزات وابسته به این بخش و تأمین انرژی موردنیاز بسیاری از صنایع، فعالیت‌های کشاورزی و خدماتی از این طریق، بهره‌گیری از ظرفیت‌های معدنی و استقرار صنایع فرآوری کانی‌های فلزی و غیرفلزی خود، ظرفیت‌های صنایع فولاد و مجتمع پتروشیمی نگین مکران، با تکمیل و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل و منابع انرژی، به‌عنوان محورهای مهم برنامه‌های توسعه و جذب سرمایه‌گذار و دستور کار پیش روی سازمان منطقه آزاد چابهار قرارگرفته است.

 

این طرح متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی آیدا چابهار برای طرح توجیهی احداث انبار چند منظوره با مساحت 17,000متر مربع در شهرستان چابهار می‏باشد.

 

کارفرما:شرکت بازرگانی بین المللی آیدا چابهار

نظرتان را ثبت کنید