طرح توجیهی احداث واحد صنعتی تولید رب گوجه فرنگی و پوره میوه

طرح توجیهی احداث واحد صنعتی تولید رب گوجه فرنگی و پوره میوه

تاریخ پروژه : بهار99
کارفرما : شرکت زرین دشت سفره(رعنا)

طرح توجیهی احداث واحد صنعتی تولید رب گوجه فرنگی و پوره میوه

طرح توجیهی احداث واحد صنعتی تولید رب گوجه فرنگی و پوره میوه

 

 پروژه نوشتن طرح توجیهی  

احداث واحد صنعتی تولید رب گوجه فرنگی و پوره میوه

 

میوه ­ها ، سبزیجات و صیفی­جات به‌عنوان یکی از منابع اصلی و مهم تأمین ویتامین­ها، املاح، پروتئین­ها، فیبر، انرژی و دیگر مواد غذایی موردنیاز بدن انسان می‌باشد. ازاین‌رو از دیرباز مصرف این محصولات همواره موردتوجه بوده و هر فردی سعی می­کند به‌نوعی مصرف این محصولات را در رژیم غذایی خود قرار دهد.

 

لیکن مشکلی که همواره در خصوص این محصولات موردتوجه بوده است، نگهداری میوه­ها برای بلندمدت بخصوص برای فصولی از سال که امکان دسترسی به انواع تازه آن‌ها وجود ندارد، می‌باشد.

 

از طرفی دیگر شکل مصرف نیز یکی دیگر از انتظارات و خواست­های بازار است.

شکل مصرف علاوه بر توسعه مصارف غذایی محصولات کشاورزی، شرایط را برای تأمین نیاز گستره وسیعی از ذائقه­های مردم فراهم می­سازد و بدین‌وسیله با ایجاد طعم و مزه گوناگون و همچنین کاهش برخی اثرات نامطلوب مصرف روی گروهی از مردم بخصوص کودکان، سالمندان و بیماران مصرف مناسب و دل‌چسب را برای گروه­های فوق نیز فراهم می­سازد.

 

 ازجمله محصولات مهم و باارزش غذايي، رب گوجه‌فرنگی است. اين فرآورده چه به لحاظ مصرف مستقيم و چه به لحاظ مواد اوليه براي بسياري از كارخانجات توليدي، در تجارت جهاني از رونق خاصي برخوردار بوده و زمينه‌هاي صادراتي آن قوي است.

 

ميزان مصرف اين محصول با توجه به تغييرات غذايي جوامع بشري بخصوص گرايش آن‌ها به‌سوی غذاهاي آماده و فست فودها روزبه‌روز در حال افزايش است.

 

بنابراين اكثر كشورهاي توليدكننده اين فرآورده مانند آمريكا، چين، ايتاليا، اسپانيا و غیره در برنامه‌هاي توسعه‌اي توليدات خود به اين مسئله توجه خاصي مبذول مي‌نمايند.

 

ابن طرح متعلق به شرکت زرین دشت سفره به منظور احداث واحد صنعتی تولید رب گوجه فرنگی و پوره میوه در شهرستان نظرآباد در استان البرز می‏باشد.

 

کارفرما:شرکت زرین دشت سفره (رعنا)

 

نظرتان را ثبت کنید