طرح توجیهی احداث مزرعه استخراج بیت کوین - استخراج بیت کوین

طرح توجیهی احداث مزرعه استخراج بیت کوین - استخراج بیت کوین

تاریخ پروژه : تابستان98
کارفرما :  گروه سرمایه گذاری اکسین

طرح توجیهی احداث مزرعه استخراج بیت کوین - استخراج بیت کوین

با افزایش آگاهی نسبت به ارز‌های دیجیتال، هر روز بر تعداد افراد و شرکت‌های سرمایه­گذاری که به دنبال راه‌اندازی فارم‌های ماینینگ هستند افزوده می‌شود؛ چرا که ماینینگ یکی از مناسب­ترین راه­ها برای ورود به بازار پر سود ارز دیجیتال (رمز ارزها) است به ویژه برای کشورهایی مانند ایران که هزینه برق به نسبت بازار جهانی و ارزش دلار بسیار پایین است. با وجود اینکه امروزه راه‌اندازی یک فارم ماینینگ بسیار پیچیده‌تر و فنی‌تر از گذشته شده، ولی همچنان امکان‌پذیر و سودآور می‌باشد.

 

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال، ماینینگ این ارزها است. ماینینگ بیت کوین در واقع فرایند تولید بیت کوین جدید و ورود آن به شبکه جهانی بیت کوین است.

فارم‌های ماینینگ و راه‌اندازی آن در واقع نقطه ورود سرمایه‌گذاران جدید به دنیای ارز دیجیتال است. در شهریور ماه سال 1397، دولت ایران واردات دستگاه‌های ماینینگ و صنعت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخت و آن را قانونی دانست.

 

 

با فراگیر شدن مسئله ارزهای رمزنگار و گسترش این صنعت، برخی از کشورها که در شرایط تحریم قرار داشتند یا به منظور تسهیل تجارت و مراودات مالی با سایر کشورها تصمیم به تولید رمز ارز ملی به عنوان ظرفیت مالی دولت در حوزه رمز ارز کردند که شرکت خدمات انفورماتیک بانک مرکزی همت کرد و این زیرساخت را با توجه به تاکید دولت و مجلس مهیا کرده است و از این ظرفیت می‌توان به نفع تجارت و تسهیل مراودات مالی با توجه به فشارهای تحریمی آمریکا بهره برد. این نوع ارزها به دلیل ماهیت غیر متمرکزی که دارند خارج از دامنه تحریم‌های آمریکا هستند، بنابراین در زمان تحریم از ابزارهای کارآمد برای دور زدن تحریم‌های واشنگتن هستند.

 

 

صنعت استخراج ارزهای مجازی به تازگی به عنوان متهم افزایش مصرف برق در کشور معرفی شده، اما برخی کارشناسان می‌گویند این صنعت نه تنها باعث کمبود انرژی نیست بلکه از ظرفیت‌های آن می­توان علاوه بر دور زدن تحریم‌ها برای کاهش اتلاف انرژی، پرداخت بدهی‌های برقی، توسعه نیروگاه‌ها و حتی کاهش قیمت برق مشترکان نیز استفاده کرد.

 

این طرح متعلق به گروه سرمایه‏گذاری اکسین برای احداث واحد مزرعه استخراج بیت کوین به ظرفیت 870 بیت کوین در شهرستان آمل استان مازندران می‏باشد.

نظرتان را ثبت کنید