طرح توجیهی احداث مجموعه گردشگری سلامت بیمارستان ولیعصر تبریز

طرح توجیهی احداث مجموعه گردشگری سلامت بیمارستان ولیعصر تبریز

تاریخ پروژه : تابستان98
کارفرما :  شرکت گروه پزشکان ولیعصرتبریز

طرح توجیهی احداث مجموعه گردشگری سلامت بیمارستان ولیعصر تبریز

طرح توجیهی احداث مجموعه گردشگری سلامت بیمارستان ولیعص تبریز

 

توریسم درمانی یا به‌عبارت‌دیگر گردشگری پزشکی سفری است که باهدف درمان در کشور مقصد انجام می‌شود. یکی از دلایل این نوع درمان، عدم وجود شیوه‌های درمانی مشابه در کشور مبدأ است. علاوه بر این، در برخی موارد برای اقتصادی‌تر شدن درمان نیز توریسم درمانی صورت می‌گیرد.

 

با توجه به آمارهای موجود، ایران هرساله پذیرای ۳۰ تا ۳۵ هزار بیمار بین‌المللی است. با توجه به پایین بودن تعرفه‌های پزشکی در ایران نسبت به سایر کشورهای غربی و ارائه خدمات پزشکی باکیفیت بالا، هتل بیمارستان در آینده‌ای نزدیک به‌عنوان قطب گردشگری سلامت در جلب بیماران کشورهای اروپایی و آسیایی شناخته خواهد شد.

 

 

شهرستان تبریز با برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان و همچنین یکی از مقاصد اصلی گردشگران سلامت بین‌المللی و داخلی پذیرای تعداد زیادی از گردشگران از استان‌های مختلف کشور است درنتیجه گردشگران و خانواده‌ها از نقاط دور و نزدیک به این شهرستان سفر می‌کنند.

 

باوجود پتانسیل‌های فراوان موجود برای جذب گردشگر به این شهرستان، وجود امکانات مناسب برای خدمات‌دهی از اولویت‌های بخش گردشگری در این شهرستان باشد. با ارائه خدمات متنوع، استاندارد باکیفیت و غیر پراکنده در یک مجموعه، هم بر گردشگران داخلی و هم گردشگران سلامت بین‌المللی می‌توان ارزش‌افزوده مناسبی تولید کرد و به اشتغالزایی در محدوده موردنظر، کمک شایانی نمود.

 

 

طرح توجیهی احداث مجموعه گردشگری سلامت بیمارستان ولیعصر تبریز

 

 

این مجموعه در زمینی به مساحت حدود 12000 مترمربع با زیربنای 46000 مترمربع پیش‌بینی‌شده است که دارای انواع فضاهای اقامتی، خدماتی، گردشگری و پذیرایی و سلامت خواهد بود. طبقات پیش‌بینی‌شده برای این مجموعه 22 طبقه است که طبقه آخر روف گاردن (سقف سبز) مجموعه خواهد بود.

 

برچسب ها :

نظرتان را ثبت کنید