امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- فیلتر صنعتی

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- فیلتر صنعتی

تاریخ پروژه : تابستان 93
کارفرما :  شرکت فراسایار کاج

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- فیلتر صنعتی

کارفرما: شرکت فراسایار کاج

 

معرفی محصول طرح توجیهی 

فیلتر کیسه ای

فیلترهای کیسه ای در طیف گسترده و با راندمان‌های مختلف تولید می‌گردد. مدیا یا بستر این فیلترها از جنس پلی استر ساخته می‌شود. قاب دور این فیلترها از جنس ورق گالوانیزه و تقسیم بندی داخل آن به گونه‌ای است که فرضاً در یک قاب 592×592 میلیمتر می‌توان تعداد شش ، هشت ، ده و یا دوازده کیسه با عمق‌های مختلف جای داد . 

 

فیلتر استوانه‌ای

در این نوع فیلتر، کاغذ یا پارچه فیلتر چین خورده به صورت مدور یا استوانه‌ای شکل بین دو درپوش فلزی یا پلاستکی قرار می‌گیرد. جهت جریان هوا از داخل استوانه به سمت محیط بیرونی آن می‌باشد. این شکل هندسی علاوه بر ایجاد سطح فیلتر بیشتر در فضای کمتر باعث استحکام این نوع فیلتر نسبت سایر انواع می شود. کاربرد فیلترهای کاتريجي در صنايع مختلف براي فيلتراسيون آب، هوا، گاز، روغن، گازوييل، بنزين و ... به طور کلي داراي موارد مصرف متعددي مي‌باشد.

 طرح توجیهی احداث واحد تولید فیلتر هوای صنعتی

 

معرفي كاربردهاي محصول طرح توجیهی

فیلتر هوای کیسه ای

فیلتر هوای کیسه‌ای به منظور فيلتر كردن هوای ورودی به کمپرسورها طراحی شده است. این نوع فیلترها قابل نصب در كارخانجات و صنایع سیمان، گچ، سیستم های غبارگیر Dust Collector ، صنایع آرد، سیلوها،صنعت تولید نئوپان، متالورژی، صنایع تولید دوده، صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، صنعت گازرسانی و Clean room و به طور كلی در صنایعی كه به نحوی با ذرات گرد و غبار، كربن و ناخالصی ها ارتباط داشته یا ایجاد گرد و غبار می نمایند.

 

فیلتر هوای استوانه‌ای

فیلتر هوای استوانه‌ای به منظور فيلتر كردن هوای ورودی به توربین‌ها طراحی شده است. هر توربین گازی با توجه به طرح اصلیش مقدار زیاد هوایی که مصرف می‌کند نسبت به کیفیت هوا حساس است. تصفیه برای محافظت در برابر اثرات هوای آلوده است زیرا این امر ممکن است موجب کاهش عمر و عملکرد توربین گازی و فرسایش، ایجاد رسوب، زنگ زدگی و بسته شدن محل عبور خنک کننده ها گردد. نیاز به صفحات فیلتراسیون در مقایسه با طرح های پیچیده و تکنولوژی پیشرفته ماشین‌های افزایش می‌یابد.

 

مواد اولیه، کمکی و مصرفی در تولید محصول این طرح توجیهی 

مواد اولیه فیلتر هوای استوانه ای: ورق گالوانیزه، توری گالوانیزه، ورق کاغذی، واشر، Hot melt، چسب اپوکسی-سرد، جعبه بسته بندی، سلفون، چسب واشر سر و ته

مواد اولیه فیلتر هوای کیسه ای: ورق گالوانیزه، منسوج نبافته، واشر، چسب آلن و جعبه بسته بندی

 

دیاگرام فرایند تولید محصول طرح توجیهی

روش تولید فیلتر هوای کیسه‌ای:

 

طرح توجیهی احداث واحد تولید فیلتر هوای صنعتی

 

فیلتر هوای استوانه‌ای:

 طرح توجیهی احداث واحد تولید فیلتر هوای صنعتی

مشخصات دانش فنی تولید

با توجه به اینکه محصول مورد نظر در این طرح تولید فیلتر هوای صنعتی است، اصلی‌ترین و مهم‌ترین فرآیند در تولید، پرس کاری خواهد بود. بنابراین در روند تولید محصولات در این طرح از تکنولوژی خاصی استفاده نمی‌شود و بر این اساس برای آن دانش فنی خاصی نمی‌توان متصور شد.

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

طرح توجیهی فنی اقتصادی(امکان‌سنجی) بخش مصنوعات

بسته های سرمایه گذاری

نظرتان را ثبت کنید