امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- خرید و بهره برداری از یک فروند کشتی تفریحی

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- خرید و بهره برداری از یک فروند کشتی تفریحی

تاریخ پروژه : زمستان 94
کارفرما : شرکت گردشگری آوا سپهر درخشان قشم

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- خرید و بهره برداری از یک فروند کشتی تفریحی

کارفرما: شرکت گردشگری آوا سپهر درخشان قشم

 


معرفی محصول طرح توجیهی
یک شناور نوعی قایق یا کشتی چند بدنه‌ای است که شامل دو بدنه است که با ساختاری به یکدیگر متصل شده‌اند. شناور می‌تواند بادبانی باشد و یا نیروی محرکه خود را از طریق موتور تامین کند. شناورها طراحی به نسبت نوینی دارند و کاربردهای تفریحی و ورزشی از جمله موارد استفاده آن است. شناورها در بین وسایل حمل و نقل دریایی سریع به عنوان بهترین نوع طراحی شناخته می‌شوند، زیرا سرعت، تعادل و ظرفیت بالای آن‌ها از ارزش بالایی برخوردارند.


معرفي كاربردهاي محصول طرح توجیهی
این شناور جهت گشت های تفریحی در آب‌های خلیج فارس اطراف جزیره کیش می‌باشد و به طور معمول به همراه پذیرایی همراه با موزیک زنده، جنگ شادی، برنامه های شاد و مهیج می باشد.


بررسي سابقه مصرف محصول طرح توجیهی
بیشتر تمدن‌های بشری در کنار آبراه‌ها شکل گرفته و مسلماً قایق و بعدتر کشتی وسیله‌ای مهم برای تردد و حمل و نقلشان بوده‌است. اما مشهورترین تمدنی که از دریانوردی سود برد و آن را توسعه داد تمدن فینیقیه بود، آن‌ها با توسعه دریانوردی توانستند در دریای مدیترانه امپراتوری دریایی خود را از سواحل لبنان امروزی تا تونس و مراکش (کارتاژ آن زمان) ایجاد کنند. در سنگ نگاره‌های تمدن آشور فینیقیان سوار بر کشتی‌های پارویی در حال حمل الوارهای سدار لبنانی دیده می‌شوند. هم چنین آشوری‌ها خود از کشتی به‌عنوان وسیله حمل و نقل و جنگ استفاده می‌کردند.

مواد اولیه، کمکی و مصرفی در تولید محصول این طرح توجیهی
شناور 2417 از جنس کامپوزیت ( فایبر گلاس بوده ) و دارای ظرفیت حمل 60 نفر می باشد . مقرر است تا در آب‌های ساحلی جزیره کیش و جهت گردشگران دریایی در آب‌های ساحلی مورد استفاده قرار بگیرد. مواد مصرفی در این شناور به صورت کامل کامپوزیتی می باشد که در کلیه متریال های مورد نظر در انبار تخصصی شرکت فایبر صنعت تامین شده و در دیاگرام زیر نشان داده شده اند.


کشتی تفریحی
بازار هدف طرح توجیهی
بازار هدف طرح، جابجایی گردشگران محدوده جزیره قشم می باشد.

 

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

طرح توجیهی فنی اقتصادی(امکان‌سنجی) بخش خدمات

بسته های سرمایه گذاری

 

نظرتان را ثبت کنید