امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- توسعه واحد تولیدی شرکت نیک رهنما کار و طرح توجیهی ست دیالیز

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- توسعه واحد تولیدی شرکت نیک رهنما کار و طرح توجیهی ست دیالیز

تاریخ پروژه : زمستان 92
کارفرما :  شرکت نیک رهنما کار

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- توسعه واحد تولیدی شرکت نیک رهنما کار و طرح توجیهی ست دیالیز

کارفرما: شرکت نیک رهنما کار

 

 محصول تولیدی در طرح توجیهی توسعه انواع ملزومات مصرفی دیالیز  (شامل فیلتر دیالیز، ست دیالیز، پودر بی کربنات سدیم و سوزن فیستولا) می‌باشد که پس از اجرای طرح توسعه به محصولات طرح توجیهی موجود اضافه خواهد شد.البته ذکر این نکته ضروری است که بر اساس تصمیم مجری پروژه، پس از اجرای طرح توسعه محول سیفتی باکس و هولدر سیفتی باکس به دلیل حجیم بودن و غیر اقتصادی بودن تولید آن از محصولات طرح توجیهی حذف شده و ماشین آلات آن (دستگاه های تزریق پلاستیک) جهت تولید محصولات دیگری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کاربرد اصلی محصولات طرح توجیهی توسعه (ملزومات مصرفی دیالیز) در درمان نارسایی کلیوی به روش دیالیز است.
 

ملزومات مصرفی دیالیز به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه مطرح می‌باشد که کمبود این محصولات سلامت و ادامه حیات این بیماران را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.

در حال حاضر طبق  بیش از 25 هزار بیمار دیالیزی در کشور داریم که این افراد نیاز به 3 نوبت دیالیز در ماه دارند. در حال حاضر این بیماران با چالش‌های اساسی بسیاری مواجه هستند:

* فرسوده بودن دستگاه‌های دیالیزی که در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد

* تامین ملزومات مصرفی دیالیز (محصولات طرح حاضر)

* دوری از شهرهای بزرگ و مراکز  درمانی ارائه کننده خدمات دیالیز،. توزیع جغرافیایی نامناسب مراکز دیالیز که بیماران را در مناطق محروم و شهرهای کوچکتر رنج می‌دهد

مسئله دیگری که باعث عمق این بحران شده است افزایش هر روزه بیماران نارسایی کلیه در کشور است که به این معضل دامن می‌زند. بررسی‌ها نشان می‌دهد طی 20 سال گذشته 18331 بیمار کلیوی فقط در تهران جان سپرده‌اند که این آمار بسیار نگران کننده و حائز اهمیت است. چناچه آمار مرگ و میر بیماران کلیوی در سراسر کشور نیز به این اعداد و ارقام اضافه نماییم به روشنی درخواهیم یافت سالانه چند هزار بیمار کلیوی و دیالیزی در کشور فوت می کنند و این برای کشوری مانند ایران که از پزشکان متخصص و جراحان برجسته و صاحب نام در دنیا برخوردار می‌باشد، تاسف آوراست. چرا که بیماران کلیوی ما برای دسترسی به پزشک و متخصص مشکل چندانی ندارند اما متاسفانه مشکلات دارویی و درمانی و هزینه‌های بسیار سنگین این بیماری باعث می‌شود تعداد قابل توجهی از بیماران در تهیه دارو و درمان با مشکلات شدید روبرو باشند و همین موضوع نیز طول عمر آنها را کاهش داده و سرانجام نیز به مرگ آنها ختم می شود.

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق


لیست پروژه های طرح توجیهی انجام شده در حوزه مصنوعات

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

نظرتان را ثبت کنید