امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- تجهیز مرکز لجستیک بندر شهید رجایی

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- تجهیز مرکز لجستیک بندر شهید رجایی

تاریخ پروژه : تابستان 93
کارفرما : شرکت کشتیرانی جنوب- خط ایران

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- تجهیز مرکز لجستیک بندر شهید رجایی

کارفرما: شرکت کشتیرانی جنوب- خط ایران

تاریخ پروژه: تابستان93


اصلی‌ترین هدف از اجرای این طرح توجیهی مشارکت در امر نقل و انتقال، چیدمان، بارگیری و تخلیه کانتینر‌های ورودی و خروجی بندر شهید رجایی از طریق جرثقیل‌های دروازه‌ای می‌باشد.
 
طبق برنامه‌ریزی‌های کلان انجام شده در کشور مقرر گردیده است تا قطب ترمینال کانتینری خاورمیانه در بندر شهید رجایی احداث گردد. از جمله خدمات قابل ارائه به محموله‌های کانتینری در این بندرگاه در زمینه نگهداری و انبارداری کانتینرهای پر، یخچالی و عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر‌های پر و خالی و خدمات اختصاصی کانتینرهای ترانزیتی و خدمات جانبی کانتینرها مانند عملیات استریپ و استافینگ کانتینرهای صادره و وارده می‌باشد.
 
 
مشخصات فنی جرثقیل ها در این طرح توجیهی
 
جرثقیل های مورد استفاده در طرح توجیهی 12 عدد از نوع RTG 40 تنی مخصوص تخلیه و بارگیری کانتینر است. هر دستگاه دارای 16 چرخ لاستیکی (در هر گوشه 4 چرخ) است. حداکثر ارتفاع بالابری این جرثقیل ها 18.1 متر (1 کانتینر بالای 5 کانتینر دیگر) با سرعت 26 m/min می باشد.
 
این جرثقیل ها قابلیت حمل کانتینرهای 20 فوتی، 30 فوتی و 40 فوتی و کانتینرهای دوقلوی 20 فوتی را دارد. سرعت بالا بردن کانتینرها در صورتیکه پر باشند، 90m/min و در صورت خالی بودن آن ها 180 m/min می باشد. اندازه ریل این جرثقیل ها 35m ،  backreach 15 m و outreach 51 m است.

 

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

لیست پروژه های طرح توجیهی انجام شده در حوزه خدمات


آرشیو خلاصه طرح توجیهی

نظرتان را ثبت کنید