امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- احداث واحد مرغداری 40 هزار قطعه

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- احداث واحد مرغداری 40 هزار قطعه

تاریخ پروژه : زمستان 93
کارفرما :  آقای طاهری

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- احداث واحد مرغداری 40 هزار قطعه

کارفرما: آقای طاهری

 تاریخ پروژه: پاییز 91

هدف از اجرای طرح توجیهی، احداث واحد پرورش مرغ گوشتی در استان تهران، شهرستان فیروزکوه می‌باشد. در واحد مذکور کلیه مراحل پرورش، به صورت کاملاً مکانیزه و مدرن صورت می‌پذیرد. روش کار این واحد تا کنون در ایران ایجاد نگردیده است و برای اولین بار است به این روش مرغ پرورش خواهد یافت.


در این روش مرغ را در قفس قرار داده که محدودیت فضای موجود منجر به کاهش تحرک مرغ و در نتیجه افزایش وزن مرغ در زمان کوتاه‌تری می‌گردد. همچنین غذای مرغ به صورت نیم‌پز در اختیار مرغ قرار می‌گیرد تا مرغ انرژی کمتری برای هضم غذا، مصرف کند.
فضایی که مرغ‌ها در آن قرار گرفته‌اند کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه میکروب بوده که این امر منجر به حذف تزریق داروهای گوناگون از قبیل آنتی بیوتیک و ... به مرغ می‌گردد.
با توجه به نحوه عملکرد ماشین آلات ذکر شده، نیاز به کارگر بسیار کاهش یافته، بطوریکه تنها برای انتقال مرغ طلف شده لازم است اپراتور وارد سالن گردد.

 

در تحليل ضرورت اجراي طرح توجیهی توجه به برخي نكات الزامي است و جاي بحث و تامل دارد. يكي از اين نكات نياز داخلي كشور به محصول توليدي و عدم توانمندي در برآوردن نياز و تقاضاي داخلي در آينده است. در مورد محصول طرح توجیهی، توليد داخلي جوابگوي متقاضيان اين محصولات نيست. با توجه به كيفيت محصولات اين واحد توليدي و استانداردهاي جهاني اين محصول و تقاضاي بالاي داخلي، ضرورت اجراي اين قبيل طرح‌ها با حمايت دولت و ارگان‌هاي مربوطه احساس مي‌گردد.

 

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

خلاصه برخی طرح های توجیهی

* درصورت نیاز به طرح کامل یا به روزرسانی آن می توانید با موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق تماس حاصل فرمایید.

 

نظرتان را ثبت کنید