امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- احداث واحد تولید یونولیت، تیرچه و عرشه فولادی

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- احداث واحد تولید یونولیت، تیرچه و عرشه فولادی

تاریخ پروژه : پاییز 95
کارفرما : شرکت تعاونی قطعات فلزی فوم دار کیان صنعت سازه

امکان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- احداث واحد تولید یونولیت، تیرچه و عرشه فولادی

کارفرما: شرکت تعاونی قطعات فلزی فوم دار کیان صنعت سازه

 

معرفي محصولات طرح توجیهی

هدف از اجرای طرح تولید انواع پلاستوفوم (یونولیت)، عرشه فولادی و تیرچه بلوک می باشد. 

فوم پلی استایرن ساختمانی (یونولیت) در سامانه محصولات صنعتی، معدنی و کشاورزی اطلاعات وزارت صنایع و معادن در گروه" ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک"  و زیر گروه انواع صفحه و ورق از پلی استایرن و سقف از پلی استایرن انبساطی ثبت شده است. کد محصولات 2520 و واحد سنجش آنها تن می‌باشد. 

عرشه فولادی و تیرچه بلوک در گروه ساخت محصولات فلزی فابریکی به جز ماشین آلات و تجهیزات و زیر گروه ساخت اجزای سازه فلزی فولادی ثبت شده است کد محصولات 2811 و واحد سنجش آن تن می باشد.

 

معرفي كاربردهاي محصول طرح توجیهی

در سقف از بلوک های مختلفی شامل بلوک پلی استایرن، بلوک سفالی، بلوک سیمانی و عرشه فولادی بعنوان پرکننده سقف استفاده می کنند. در این طرح دو نوع بلوک پلی استایرن و عرشه فولادی مورد بررسی قرار میگیرد.

بلوک پلي‌استايرن در واقع نوعی پلاستوفوم تحت عنوان پلی استایرن منبسط شده با علامت اختصاری EPS می باشد. بلوک های پلی استایرن به دلیل سبکی وزن، باعث کم شدن وزن نهایی ساختمان و در برابر زلزله ایمن هستند به همین دلیل در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

سقف های عرشه فولادی از جمله فناوری های نوین سازه ای است که در حال حاضر بطور چشمگیری در صنعت

ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری با عملکرد مطلوب سازه ای و قابلیت های ویژه اجرایی از جنبه های مختلف فنی، اقتصادی و مدت زمان ساخت مورد توجه سازندگان می باشد بطوری که در پروژه های انبوه سازی و بلند مرتبه با اسکلت فلزی، این سقف ها جایگزین مناسب سقف های مرکب رایج با قالب بندی چوبی و بتنی گردیده است.

کاربرد تیرچه: تیرچه فولادی در سقف ساختمان های اسکلت آجری، اسکلت فلزی و اسکلت بتن آرمه بعنوان تکیه گاه برای بلوک پرکننده مانند یونولیت، بلوک سیمانی و... استفاده می شود این محصول نقش قالب را در سقف ایفا کرده و در عین حال در عملکرد سازه ای نیز مشارکت می کنند.

 کاربردهای شبکه مش های پیش جوش میلگردی: انواع سقف های کامپوزیت (دال)، دیوار ها و قطعات پیش ساخته کامپوزیت، کف سالن ها، انبار ها، اتوبان ها و فرودگاه ها، ساخت پی ها و فونداسیون های بتونی، ساخت تونل ها، صنعت مترو و پل ها، ساخت سدهای بتونی، کانال های آبرسانی، حصارکشی اطراف انبارها، فرودگاه ها، پارکینگ ها در ساخت سیلو های بتونی، مخازن بتونی و ...

کاربرد گریتینگ: از این محصول در زمینه های مختلف از قبیل کف پوش ها، پانل هلی حفاظتی، مسیرهای دسترسی، پلکان ها، در پوش کانال های شهری و یا صنعتی، سقف های کاذب، نورگیر های ساختمانی، پل ها، معابر و... می توان استفاده کرد.

عمده کاربرد گریتینگ در مکان هایی است که استحکام بالا در کنار قابل رویت بودن فضای پشت قطعات مد نظر باشد مانند سکوهای نفتی یا سایر پروژه های نفت و گاز، پتروشیمی، پالایشگاهی، آب، برق، تصفیه خانه ها، کارخانجات نساجی، صنایع غذایی، شیمیایی، اتومبیل سازی، نیروگاه های آبی، بادی و اتمی، سد سازی، پرورش ماهی، صنایع دریایی، کشتی سازی و ..

 

مواد اولیه، کمکی و مصرفی در تولید محصول این طرح توجیهی 

مواد اولیه در این طرح شامل پلی استایرن انبساطی کندسوز EPS، میلگرد، ورق فولادی و تسمه می‌باشد.

 

بازار هدف طرح توجیهی

بازار هدف طرح در ابتدا تامین نیاز داخل و سپس در صورت تولید مازاد مصرف داخل به کشور عراق و ترکمنستان صادر خواهدشد. 

 

 تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

طرح توجیهی فنی اقتصادی (امکان‌سنجی) فلزات و معادن

بسته های سرمایه گذاری

نظرتان را ثبت کنید