امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی  احداث واحد تولید خوراک آماده آبزیان

امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید خوراک آماده آبزیان

تاریخ پروژه : تابستان 96
کارفرما : شرکت الر اکوا ایرانیان

امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید خوراک آماده آبزیان

امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید خوراک آماده آبزیان

 

روند رو به رشد جمعیت، کاهش ذخایر دریایی و صید آبزیان، افزایش تقاضا جهانی برای مصرف آبزیان، توسعه آبزی پروری را به عنوان یک ضرورت مطرح ساخته است.

در این رابطه پرورش آبزیان با ارزش افزوده بالا یک رویکرد استراتژیک در جهت حفظ ذخایر دریایی و تامین پروتئین ارزشمند دریایی محسوب می شود، تولید ماهیان پرورشی به خصوص قزل آلا در ایران با توجه به ذائقه پسند بودن این ماهی و استقبال مصرف کنندگان از آن، جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی مردم، پیدا نموده است.

با توجه به پتانسیل موجود در زمینه آبزی پروری و افق بلند مدت توسعه شیلاتی کشور تولید خوراک مخصوص آبزیان به لحاظ کمی و کیفی مطابق با برنامه های توسعه کشور و افزایش بازده اقتصادی پرورش آبزیان بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای دستیابی به این اهداف لازم است با آگاهی از رفتارهای تغذیه ای و نیازهای غذایی آبزیان و با بکار گیری تکنولوژی های نوین، واحدهای جدید خوراک آبزیان تاسیس گردند.

 

 

 احداث واحد تولید خوراک آماده آبزیان

 

 

علاوه براین به دلایلی مانند حساسیت خیلی زیاد تغذیه آبزیان در رابطه با مسائل بهداشتی و فاجعه آمیز بودن زیانهای ناشی از عدم رعایت اصول بهداشتی در تولید و مصرف خوراک آبزیان مانند شیوع بیماری لکه سفید در میگوی پرورشی ایران و مسائل زیست محیطی ناشی از استفاده خوراک آبزیان غیر استاندارد باعث شد تا این شرکت جهت تولید خوراک آبزیان تحت استانداردهای خاص اقدام نماید.

 

این طرح متعلق به شرکت الر اکوا ایرانیان برای  طرح توجیهی فنی اقتصادی  احداث واحد تولید خوراک آماده آبزیان با ظرفیت 12600 تن در سال در شهرستان خمین در استان مرکزی می‏باشد.

 

 

کارفرما: شرکت الر اکوا ایرانیان

نظرتان را ثبت کنید

1 نظر

  • zaghiasvand@yahoo.com 18 آذر 1397 - 10:51

    با سلام و تشکر از بابت سایت کامل و جامعتون سوالی داشتم؟ آیا امکان دارد که با پرداخت هزینه نمونه ای از طرح توجیهی کارخانه احداث خوراک ابزیان رو داشته باشم برای دید گرفتن از آن؟ با تشکر فراوان غیاثوند

    سپینود شرق :
    با سلام و احترام با تشکر از نظر شما درباره سایت .موسسه سپینود شرق سعی دارد اطلاعات جامعی در حوزه سرمایه گذاری در اختیار بازدیدکنندگان از سایت قرار دهد. از آنجا که ما امانتدار طرح های متقاضیان هستیم طرح فروشی نداریم . در صورت نیاز، طرح کامل برای شما نوشته خواهد شد.