امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید بتن آماده و قطعات بتنی

امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید بتن آماده و قطعات بتنی

تاریخ پروژه : زمستان 94
کارفرما : شرکت صنعتی معدنی ولایت سبلان اردبیل

امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید بتن آماده و قطعات بتنی

امکان‌سنجی طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید بتن آماده و قطعات بتنی

 

 

پیشرفت روزافزون کاربرد بتن در ساخت و ساز توسط بشر و ساخت بتن‌های ویژه، روز به روز لزوم کاربرد آسان‌تر، سریع‌تر و با کیفیت بالاتر مورد توجه قرار می‌گیرد. در سازه‌های بتنی و محل‌هایی که از بتن به عنوان ماده ساختمانی استفاده می‌شود، بتن به دو صورت بتن آماده و بتن درجا ساخته شده و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

 

 

لزوم استانداردسازی سازه‌ها و رعایت ضوابط آیین نامه‌های ساختمانی و ارائه شناسنامه فنی برای ساختمان باعث شده است که کاربرد بتن آماده در ساختمان‌سازی در سال‌های اخیر روند رو به روشدی داشته باشد و کارخانجات و کارگاه‌های بتن آماده در شهرها تاسیس و به تولید بتن آماده مشغول شوند. مزایای بتن‌های آماده از لحاظ سهولت دسترسی و کیفیت برای مصرف‌کنندگان منجر به گسترش استفاده از بتن‌های آماده در پروژه‌های بزرگ و کوچک می‌شود.

 

 

با استفاده از این طرح هاي تولید بتن آماده از هدر رفتن سیمان و بتن در سازه هاي ساختمانی جلوگیري می­شود. طرح اختلاط بتن طبق روش هاي بومی تهیه شده و از مواد افزودنی استفاده درستی می شود از قطعات پیش ساخته بتنی بیشتر در ساخت و ساز استفاده می شود و از همه مهمتر با تولید سیمان بنایی و ملات خشک آماده تحولی در مصرف سیمان صورت می گیرد. مزایاي ملات آماده خشک بالا بردن سرعت کار در پروژه هاي عمرانی، ساخت و ساز شهري، کاهش زمان ساخت و هزینه تولید مسکن، فرموله شدن آن در آزمایشگاه هاي استاندارد ملات ساختمان، جلوگیري از هدر رفتن سیمان، سهولت در امر حمل و نقل و سهولت در نظارت و کنترل ساخت وساز ها می باشد.

 

 

 

 

امکان‌سنجی   طرح توجیهی فنی اقتصادی   احداث واحد تولید بتن آماده و قطعات بتنی

 

 

 

در ژاپن بیش از 80 درصد سیمان تولیدي کشور در بخش بتن آماده و قطعه سازي مصرف می شود، در آمریکا بیش از 60 درصد، روسیه حدود 70 درصد، آلمان نزدیک 80 درصد از کل سیمان تولید شده توسط بخش فرآوري صنعتی مصرف می کنند. سهم کشور ما در مصارف بتن آماده و قطعه سازي با احتساب مصارف عمرانی بزرگ از قبیل سدسازي کمتر از 30 درصد است.

 

این طرح متعلق به شرکت صنعتی معدنی ولایت سبلان اردبیل به منظور احداث واحد تولید بتن آماده و قطعات بتنی در شهرستان سرعین استان اردبیل می‏باشد.

 

 

 

 

 

کارفرما: شرکت صنعتی معدنی ولایت سبلان اردبیل

نظرتان را ثبت کنید