امکان‌سنجی-طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز

امکان‌سنجی-طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز

تاریخ پروژه : تابستان 97
کارفرما :  شرکت کار آفرینان آلیاژ ساز چابهار

امکان‌سنجی-طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث واحد تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز

 

کارفرما:شرکت آلیاژ سازان چابهار

چکیده طرح مقدماتی

فرو منگنز و فروسیلیکو منگنز آمیژانی از آهن، منگنز و سیلیس می‌باشد که در فولادها برای اضافه کردن منگنز و سیلیس از این آمیژان‌ها استفاده می‌شود. دلیل استفاده از آمیژان ها در صنایع فولاد و آلومینیوم این است که از منیزیم و سیلیس به صورت خالص نمی توان استفاده کرد. زیرا دمای ذوب منیزیم بسیار کم بوده و در حین استفاده در فولاد مذاب و چدن بخار شده و از بین می رود.
تقاضای اصلی منیزیم در صنعت فولاد و چدن در مقام اول و صنایع باتری‌سازی با مصرف سالیانه ۴۰ الی ۵۰ هزار تن،‌ معادل ۷-۵ درصد کل مصرف در مقام دوم قرار می‌گیرند.
سنگ منگنز به عنوان دی‌اکسید طبیعی یا مصنوعی در باتری‌های خشک و شیمیایی، سولفات و اکسی سولفات‌های منگنز در خوراک دام و افزودنی‌های کودهای گیاهی در کشاورزی، پرمنگنات (به‌عنوان اکسیدکننده)، صنایع کبریت‌سازی، سرامیک، شیشه و آجر، الکترود جوشکاری، فرو سیلیکو منگنز، تولید فریت‌ها، تصفیه آب، هیدرو متالوژی، افزودنی‌های سوخت و سایر کاربردهای فرعی. در ادامه شماتیک تولید فرو منگنز ارائه شده است.

manganez

نظرتان را ثبت کنید

1 نظر

  • ناصر 12 دی 1397 - 18:42

    سلام. هزینه طرح توجیهی برای تولید فروسیلیکومنگنز چنده؟ قیمت تقریبا میخوام. و اینکه آیا امکانش هست نمونه طرح انجام شده تون رو دانلود کنم؟ میتونید برام ایمیل کنید؟

    سپینود شرق :
    با سلام و احترام هزینه انجام طرح توجیهی بر اساس میزان سرمایه گذاری تعیین میشود جهت اطلاعات کامل تر با موسسه سپینود شرق تماس حاصل فرمایید ما طرح توجیهی آماده یا نمونه طرح توجیهی برای ارسال نداریم . از آنجا که هر طرح به صورت اختصاصی برای متقاضی انجام میشود ما اجازه افشای اطلاعات مشتریان را نداریم بنابراین طرح برای دانلود یا ارسال در سایت موجود نیست.