امکانسنجی و طرح توجیهی تولید انواع آهک(هیدراته و میکرونیزه)

امکانسنجی و طرح توجیهی تولید انواع آهک(هیدراته و میکرونیزه)

تاریخ پروژه : تابستان 99
کارفرما : شرکت سیمان دورود

امکان‌ سنجی تولید انواع آهک(هیدراته و میکرونیزه)

امکانسنجی و طرح توجیهی تولید انواع آهک(هیدراته و میکرونیزه)

 

ایران از نظر ذخایر معدنی، از مهم‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. به‌طوری‌که رتبه‌بندی کشورمان از این منظر حائز اهمیت بوده و این ظرفیت نشان‌دهنده پتانسیل بالای تولید و اشتغال است.

 

 

ایران در بین ۱۰ کشور اول جهان از نظر منابع و تنوع مواد معدنی قرار دارد؛ بر همین اساس، کشور ما از این موهبت الهی سرشار است؛ آن‌قدر که می‌توان به جایگزینی معدن به‌جای نفت فکر کرد و اینکه بار اصلی و اساسی اقتصاد را از روی دوش «طلای سیاه» به دوش معدن انداخت تا این بخش هم سهمش را در توسعه اقتصادی کشور ایفا کند.

 

تولید انواع آهک

 

با توجه به دامنه گسترده مصرف آهک در صنایع مختلف و کاربرد ویژه‌ای که دارد، می­توان با تولید محصول با کیفیت؛ بازارهای مصرف داخلی و خارجی را هدف‌گذاری نمود. تولید آهک فرصت سرمایه‌گذاری مناسبی است زیرا یکی از پرمصرف‌ترین مواد در صنایع مختلف است و فروش آن بسیار پررونق است ضمن اینکه مطابق آمار ارائه شده در سایت زمین‌شناسی آمریکا، کشور ایران در مقام یازدهم از نظر تولید آهک در دنیا قرار دارد.

 

با توجه به كاربردهاي بسيار فراوان و حياتي آهک به‌ عنوان محصول واسطه در صنايع خصوصاً محصول استراتژيكي مانند فولاد، كمبود آهک در بازارهاي مصرف داخلي و خارجي مجاز نیست.

 

به‌طور خلاصه با توجه به کاربردهای فراوان آهک در انواع صنایع یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای سنجش توسعه صنعتی هر کشور، مقدار مصرف آهک در آن کشور می‌باشد.

 

طرح یاد شده متعلق به شرکت سیمان دورود برای احداث واحد تولیدی انواع آهک به ظرفیت 198.6 هزار تن در شهرستان دورود در استان لرستان می باشد.

 

برای آموزش تصویری و  مقاله لینک های مرتبط را کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر منتقل شوید تا از آموزش های موسسه سپینود درباره امکانسنجی وطرح توجیهی مطلع شوید .

 

کارفرما: شرکت سیمان دورود

نظرتان را ثبت کنید