امكان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- عمليات نوسازی فروشگاه قصرالدشت(سینا)

امكان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- عمليات نوسازی فروشگاه قصرالدشت(سینا)

تاریخ پروژه : بهار 92
کارفرما :  بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

امكان‌سنجی -طرح توجیهی فنی اقتصادی- عمليات نوسازی فروشگاه قصرالدشت(سینا)

کارفرما: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

طرح توجیهی فروشگاه زنجیره‌ای سینا

فروشگاه زنجیره‌ای سینا با مساحت تقریبی 10 هزار متر مربع متعلق به بنیاد مستضعفان است. با اتخاذ تصمیم اجرای عملیات نوسازی این فروشگاه مسئولیت آن بر عهده شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای سینا گذاشته شد و سپس عملیات اجرای آن به شرکت اسکان و انجام مطالعات امکان‌سنجی آن به مؤسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق محول شد. 

 

فروشگاه زنجیره‌ای سینا در منطقه ده شهرداری تهران و در ضلع جنوب غربی تقاطع خیابان‌های قصرالدشت و هاشمی واقع شده است.

 

هدف این طرح توجیه فنی و اقتصادی عملیات نوسازی فروشگاه سینا (قصرالدشت) است. توجیه فنی و اقتصادی طرح، به ویژه توجیه اقتصادی آن، به دو فاز تفکیک شده است. در فاز اول موضوع مورد بررسی این است که آیا هزینه‌های ثابت عملیات نوسازی (عملیات ساختمانی) از محل ارزش افزوده ایجاد شده برای ساختمان فروشگاه جبران می شود یا خیر. به عبارت دیگر عملیات نوسازی ساختمان فروشگاه به عنوان یک فعالیت اقتصادی در نظر گرفته شده که منافع آن (ارزش افزوده ایجاد شده برای ساختمان) باید هزینه‌های آن (هزینه های نوسازی) را جبران نماید. طرح حاضر به بررسی این فاز از مطالعات پرداخته است. فاز دوم به ارزیابی مالی و اقتصادی عملیات بهره برداری از فروشگاه مربوط  است. 

 

زمان در نظر گرفته شده برای اجرای طرح 321 روز است که از 15 مرداد 1391 آغاز و در 31 خرداد 1392 به اتمام می رسد. همچنین کل هزینه پیش بینی شده برای عملیات نوسازی نیز 59809 میلیون ریال است که بخش عمده آن (61 درصد) مربوط به سال 1391 و مابقی آن مربوط به سال 1392 خواهد بود. 

 

پس از اجرای عملیات نوسازی فروشگاه قصرالدشت دارای هشت طبقه از طبقه 3- تا طبقه چهارم خواهد بود. طبقه 3- به انبار، طبقات 2- و 1- به پارکینگ، طبقات همکف تا سوم به فروشگاه و طبقه تازه تأسیس چهارم به بخش اداری فروشگاه اختصاص یافته است. این طبقات در مجموع 10371 متر مربع زیربنا خواهند داشت که از این میزان 1094 متر مربع آن به انبار، 2897 متر مربع آن به پارکینگ، 5930 متر مربع آن به فروشگاه و 450 متر مربع آن نیز به فضای اداری اختصاص دارد. 

 

تهیه شده در موسسه مطالعاتی سپینود شرق

آرشیو خلاصه طرح توجیهی

طرح توجیهی فنی اقتصادی (امکانسنجی)بخش خدمات

بسته های سرمایه گذاری

نظرتان را ثبت کنید