5 نکته مهم برای جذب سرمایه گذار برای استارتاپ ها

5 نکته مهم برای جذب سرمایه گذار برای استارتاپ ها

رکن اصلی در جذب سرمایه گذار اثبات توجیه پذیری پروژه است.

  • 18 تیر 1396
  • 5485
5 نکته مهم برای جذب سرمایه گذار برای استارتاپ ها

رکن اصلی در جذب سرمایه گذار اثبات توجیه پذیری پروژه است. برای انجام این کار باید از دید یک سرمایه گذار به طرح نگاه کرد

عمدتا سرمایه گذاران به دنبال کسب و کارهایی هستند که روند رشد سریع و قابلیت سود دهی بیشتری نسبت به کسب و کارهای مشابه داشته باشند.

رکن اصلی در جذب سرمایه گذار اثبات توجیه پذیری پروژه است. برای انجام این کار باید از دید یک سرمایه گذار به طرح نگاه کرد. 5 نکته مهم که سرمایه گذاران قبل از سرمایه گذاری روی یک پروژه بررسی می کنند عبارتند از:


1.    توجیه مالی. ارائه برآوردهای مالی اعم از میزان درآمد و هزینه های عملیاتی که نشان دهنده توجیه پذیری اقتصادی طرح باشند.


2.    ارائه سابقه کاری در زمینه مورد نظر، سرمایه گذاران به دنبال کارفرمایان با سابقه هستند از این رو ارائه سابقه کاری قوی و مناسب اهمیت دارد.


3.    اثبات منحصر به فرد بودن پروژه، سرمایه گذاران به دنبال فاکتورهای متمایز کننده در زمینه های کاری مشابه می گردند بنابراین بایستی مدارک مناسب برای متقاعد کردن آنها ارائه کرد.


4.    ارائه الگوی کسب و کار مناسب، میزان کارآیی استراتژی های طرح، زمانی که کسب و کار شروع به سود دهی می کند نشان داده می شود. سرمایه گذاران به دنبال ویژگی های متفاوت در الگوی طرح می باشند.


5.    اندازه بازار بزرگ، هرچه تعداد مشتریان و میزان فروش محصولات ثابت باشد، نشان دهنده نفوذ بیشتر در بازار هدف است که تاثیر زیادی  بر جلب نظر سرمایه گذاران دارد.


لازم به ذکر است، عمدتا سرمایه گذاران به دنبال کسب و کارهایی هستند که روند رشد سریع و قابلیت سود دهی بیشتری نسبت به کسب و کارهای مشابه داشته باشند.

 

 

 

 

 

تهیه شده در گروه تولید محتوی سپینود شرق
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. .

نظرتان را ثبت کنید