کتاب تحقیقات کیفی در بازاریابی و رفتار مصرف‌کننده

  • 17 دی 1396
  • 1672
کتاب تحقیقات کیفی در بازاریابی و رفتار مصرف‌کننده

امروزه حوزه روش‌های تحقیق کیفی در بازاریابی و رفتار مصرف‌کننده در کانادا، شمال اروپا و تا حدودی آمریکا رواج یافته است و در کنار روش‌های کمی...

 

کتاب تحقیقات کیفی در بازاریابی و رفتار مصرف کننده

 

نوشته: پروفسور راسل بلک پروفسور ایلین فیشر پروفسور رابرت کوزینتس

ترجمه: دکتر کامبیز حیدرزاده افشین راهنما خانبیگلو

انتشارات : نشر علم

 

امروزه حوزه روش‌های تحقیق کیفی در بازاریابی و رفتار مصرف‌کننده در کانادا، شمال اروپا و تا حدودی آمریکا رواج یافته است و در کنار روش‌های کمی (که تمرکز این روزهای جهان، بر روش‌های تجربی یا آزمایشگاهی در بازاریابی و رفتار مصرف کننده است) به حل مسائل مدیریت بازاریابی کمک زیادی می کند. هرچند سوالات خودم همچنان پابرجاست که آیا روش‌های تحقیق کیفی با توجه به ساختارهای فرهنگی کشورمان امکان فراگیری دارد یا خیر؟ آیا همه گیر شدن استفاده از روش‌های تحقیق کیفی توسط محققان، متاثر از بسترهای فرهنگی هر جامعه‌ای نیست؟ چرا هر چیز نو و جدیدی (حتی روش های تحقیق نو مثل روش تحقیق کیفی) را دوای درد جامعه خود در حوزه تحقیقات می‌دانیم؟ به راستی آیا برای ایجاد ارتباط درست بین دانشگاه و صنعت در ایران، حلقه مفقوده را یافته‌ایم؟

مطالعه این کتاب را به همه افرادی که علاقمند هستند آموزه‌های خود را در حوزه پژوهش بازاریابی به روز کنند، توصیه می‌کنیم. فارغ از اینکه در کدام کسب و کار مشغول به فعالیت هستند یا تمایل دارند که وارد کسب و کار جدیدی شوند.

نظرتان را ثبت کنید