کتاب تحقیقات بازاریابی نوین با نگرش مدیریت

  • 17 دی 1396
  • 1177
کتاب تحقیقات بازاریابی نوین با نگرش مدیریت

تحقیقات بازاریابی در گذشته عبارت بود از روش جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای کمک به مدیران در اخذ تصمیمات مطلوب بازاریابی...

 

کتاب تحقیقات بازاریابی نوین با نگرش مدیریتی

مولفین : پروفسور علی صنایعی دکتر آذرنوش انصاری

انتشارات: جهاد دانشگاهی

 

تحقیقات بازاریابی در گذشته عبارت بود از روش جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای کمک به مدیران در اخذ تصمیمات مطلوب بازاریابی. این تعریف بر این نکته تکیه دارد که تحقیقات بازاریابی از طریق جمع آوری اطلاعات و استفاده از آن به تصمیم گیری های مختلف بازاریابی کمک می کند. اما در دهه 1990، تحقیقات بازاریابی یکی از اجزای مکمل مراحل تصمیم گیری تلقی شد به همین دلیل تعریف جدید آن جامعتر است. انجمن بازاریابی امریکا جدیدترین تعریف از تحقیقات بازاریابی را به این شرح عرضه کرده است: تحقیقات بازاریابی عبارت است از فعالیت‌هایی که ارتباطات لازم را بین مصرف کنندگان، خریداران، عامه مردم و مدیران بازاریابی، از طریق تبادل اطلاعات برقرار می‌کند. از این اطلاعات در تجزیه و تحلیل مسائل و بهره گیری از فرصت‌ های بازاریابی استفاده می‌شود.

در دهه دوم هزاره سوم وب و اینترنت به سرعت مسیر شغلی افراد و سازمان هایی که افراد در آن مشغول به کار هستند را تغییر خواهد داد، به طوری که 75 درصد جمعیت کل جهان را تا سال 2016 کاربران اینترنت تشکیل خواهد داد امروزه رشد سریع اینترنت، امکان انجام تحقیقات بازاریابی بر خط را فراهم کرده است که بر نگرش های جدیدی متکی است.

چاپ دوم کتاب حاضر در ارتباط با تحقیقات بازاریابی از دیدگاه مدیریتی برای اساتید، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مدیریت، اقتصاد، صاحبان و مدیران صنایع تدوین شده است. مطالب ارائه شده در این کتاب با بهره گیری از منابع اصلی و معتبر تحقیقات بازاریابی و با رویکردی مدیریتی و کاربردی به رشته تحریر در آمده است.

نظرتان را ثبت کنید