کتاب برگزیده ای از کتاب طرح کسب و کار«لیندا سایر»

برگزیده ای از کتاب طرح کسب و کار«لیندا سایر»

  • تاریخ انتشار: 17 دی 1396
  • تعداد بازدید: 1089
کتاب برگزیده ای از کتاب طرح کسب و کار«لیندا سایر»

شروع یک کسب و کار نیاز به بررسی و برنامه ریزی دقیق دارد.

 

هدف بدون برنامه تنها یک آرزوست.
پیشینیان ما جوانان را پند می دادند که «گز نکرده، نبرید». ژاپنی ها نیز می گویند اگر دو بار اندازه بگیری فقط یک بار پارچه را می بری، ولی اگر یک بار اندازه بگیری شاید مجبور شوی بارها و بارها پارچه را ببری و ضایعات به بار آوری.
روشن است که اقدام به ایجاد کسب و کاری جدید، اهمیتی کمتر از دوختن لباسی نو ندارد. شروع یک کسب و کار نیاز به بررسی و برنامه ریزی دقیق دارد. کارآفرینان باید به یاد بسپارند که: داشتن یک هدف خوب، کافی نیست. هدفی که با یک برنامه خوب دنبال نشود فقط در حد یک آرزوی خوب باقی می ماند.
یکی از ویژگی هایی که اغلب برای کارآفرینان برشمرده می شود، ریسک پذیری است. اگر این گفته به درستی معنا نشود چه بسیار پیامدهای خطرناکی که برای کارآفرینان جوان در پی داشته باشد. کارآفرینان حرفه ای می دانند که شروع کاری بدون حساب و کتاب دقیق، قماربازی است و نه ریسک پذیری حساب شده. و کارآفرینی با ریسک پذیری حساب شده نیاز به برنامه ریزی دارد.
برنامه ریزی یعنی آوردن آینده به حال تا بتوانیم آن را آنچنان که می خواهیم بسازیم. گفته می شود که کارآفرینان رویاها را به واقعیت تبدیل می کنند. ولی باید دانست که میان رویا تا واقعیت پلی وجود دارد به نام برنامه.
کتاب «طرح کسب و کار» چند و چون یک برنامه ریزی درست برای شروع یک کسب و کار را در اختیار خوانندگان قرار می دهد. کتاب از مرحله رویا پردازی، یک کارآفرین را همراهی می کند و راهنمایش می شود تا گام به گام پل برنامه ریزی را بپیماید و در نهایت وی را به نظاره ی به واقعیت پیوستن رویاهایش می نشاند.
در کتاب، زیرمجموعه ها و برنامه های فرعی یک برنامه کلان کسب و کار تشریح شده اند. چگونگی بررسی محیطی که می خواهید کسب و کارتان را در آن راه اندازی کنید، شناسایی صنعتی که کسب و کار در آن قرار دارد، شناخت رقبا، تجزیه و تحلیل بازار و مشتریان، برنامه عملیاتی، برنامه بازاریابی، برنامه مالی از جمله مواردی است که در کتاب به آن ها پرداخته شده است. در انتها کتاب چگونگی تهیه صورت های مالی برای یک کسب و کار را به زبانی ساده توضیح داده است تا کارآفرینان بدانند که چگونه می توانند به ارزیابی دستاوردهای خود بپردازند و به اصطلاح «جوجه ها را آخر پاییز بشمارند».

منبع: کتاب طرح کسب و کار«لیندا سایر»

جهت مشاوره سرمايه گذاری ، تدوين طرح توجيهی و انجام تحقيقات بازار
با سپينود تماس بگيريد

مطالب مرتبط

نظرتان را ثبت کنید