چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم

کتاب از ایده تا اجرا -موسسه سپینود شرق

  • 13 شهریور 1397
  • 3262
کتاب از ایده تا اجرا -موسسه سپینود شرق

چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم

نویسندگان:

          محسن شریف-مدیرعامل موسسه سپینود شرق

          محمدرضاشریف-عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل موسسه سپینود شرق

 

 

مقدمه

کارآفرینی، خلق ثروت و سرمایه‌گذاری از جمله اصطلاحاتی هستند که این روزها زیاد شنیده می‌شوند. سوال اساسی در این زمینه این است که آیا شروع یک کسب و کار جدید یا انجام موفق یک پروژه سرمایه‌گذاری از اصول و قواعد مشخص پیروی می‌کند. این اصول و قواعد کدامند؟

فرایند یک سرمایه‌گذاری درست چگونه است؟ ما در این مجموعه تلاش کرده‌ایم تا این سوالات را با زبان ساده و به دور از پیرایه‌های فنی آکادمیک توضیح دهیم.

در این مجموعه ابتدا توضیح می‌دهیم ایده ی سرمایه‌گذاری خوب چیست؟ سپس به مطالعه بازار (Market Research) به عنوان یک مبنای مهم برای تصمیم گیری می پردازیم؛ در مرحله بعد مطالعات امکان سنجی (Feasibility Study) به عنوان یک روش مهم برای تجزیه و تحلیل یک پروژه سرمایه گذاری مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و پس از آن به تامین ماشین الات و تامین مالی (Finance) پروژه اشاره خواهیم کرد و در نهایت به فاکتورهای مهم در آمادگی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌پردازیم.

این مجموعه حاوی اطلاعاتی برگرفته از تجربیات موسسه سپینود شرق در زمینه‌ی مشاوره سرمایه‌گذاری و مشاوره صنعتی است. هدف ما از گردآوری این اطلاعات این است که فرآیند درست سرمایه‌گذاری، با ذکر اصلی‌ترین نکات با زبانی ساده به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان یادآوری می‌شود. بدیهی است این مجموعه فقط به نکات مهم و اصلی در فرایند سرمایه‌گذاری اشاره کرده است و سرمایه‌گذاران باید با مراجعه به منابع اصلی به عمق مطالعات خود افزوده و با مدد گرفتن از مشاوران صاحب صلاحیت در جهت درست قدم بردارند.

دانلود فایل

کتاب از ایده تا اجرا

نظرتان را ثبت کنید