چرا نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارید؟

چرا نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارید؟

برای دستیابی به موفقیت باید از دانش افراد متخصص در زمینه سرمایه گذاری بهره مند شد و با استفاده از راهکارهای مناسب ارائه شده توسط آنان به خصوص برای صنایع کوچک و متوسط بهره مند شد

  • 4 اردیبهشت 1396
  • 5905
چرا نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارید؟

برای دستیابی به موفقیت باید از دانش افراد متخصص در زمینه سرمایه گذاری بهره مند شد

عوامل مختلفی از جمله تغییر رویکردهای اقتصادی دولت و رفع نسبی رکود اقتصادی موجب شده است که نیاز به استفاده از تجارب یک فرد آگاه در زمینه سرمایه گذاری بیش از پیش به نظر برسد و همچنین به عنوان یک ضرورت بسیار مهم در این زمینه در نظر گرفته شود.

برای دستیابی به موفقیت باید از دانش افراد متخصص در زمینه سرمایه گذاری بهره مند شد و با استفاده از راهکارهای مناسب ارائه شده توسط آنان به خصوص برای صنایع کوچک و متوسط بهره مند شد. برای رسیدن به راهکار مناسب و مؤثر واقع شدن نقش مشاوران سرمایه گذاری باید از وضعیت آن ها به خوبی مطلع بود و به درک درستی از اهمیت نقش آنان در کسب و کارها رسید. تعهد مشاوران سرمایه گذاری از زمان تعریف پروژه شروع می شود و تا زمان نهایی شدن طرح پروژه ادامه خواهد داشت.
در واقع شرکت ها از حیث اندازه به دو گروه تقسیم می‌شوند که شامل شرکتهای خرد، کوچک و متوسط یا همان SME ها و شرکت‌های بزرگ است. شرکت های بزرگ معمولا از توانایی های افراد بسیار خبره و ممتاز در زمینه سرمایه گذاری استفاده می کنند و خودشان از واحدهای مشاوره‌ای بسیار قوی برخوردار هستند؛ به عنوان مثال نیروهای بسیار زیادی در استخدام شرکت R&D ایران خودرو هستند که در حال ارائه خدمات و راهکارها به این شرکت بزرگ هستند.

در شرکت های کوچک و متوسط که به طور همزمان حداکثر 100 نیروی انسانی با دارایی 30 میلیارد تومانی، مشغول به کار هستند؛ استفاده از مشاور سرمایه گذاری یک ضرورت به شمار می رود. مطالعه ای توسط شرکت مکینزی انجام شده است که در آن به ضرورت استفاده از مشاور سرمایه گذاری اشاره شده است در واقع در این مطالعه یک هرم ترسیم شده است و استراتژی‌سازی در قاعده این هرم قرار دارد. در واقع متخصصان در امر سرمایه گذاری با استفاده از این هرم به تبیین استراتژی‌های موردنظر در این زمینه می‌پردازند و بحث بازار، تولیدات، فروش، زنجیره تولید و توزیع را مورد بررسی قرار می‌دهند. از آنجا که همه نهادها از جمله بانک‌ها و مدیران ارشد به علت مسائل و مشکلات اقتصاد کلان کشور در موقعیت خاصی قرار دارند به همین جهت ضرورت نیاز به راهنمایی‌های هوشمندانه در این زمینه بیش از پیش جدی و مهم به نظر می‌رسد.

در نتیجه برای این که هر پروژه‌ای در زمان مناسب و با حداقل تأخیر انجام شود و بتواند با قیمت و برآورد بودجه مناسب و تخصیص بهینه اعتبارات ابتدایی به بهره برداری برسد, نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارد. به این ترتیب بخش خصوصی هم با استفاده از کمک متخصصان و بررسی صحیح پروژه ها می تواند موجب شکوفایی اقتصاد مملکت گردد.

همراهی مشاور با سرمایه گذار در تمام مراحل کار مفید و سودمند است و سبب ایجاد پیشرفت های زیادی در پروژه می گردد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:
1. تحول کیفیت فعالیت‌های سرمایه گذاران: عوامل مختلفی از جمله تغییر رویکردهای اقتصادی دولت و رفع نسبی رکود اقتصادی موجب شده است که نیاز به استفاده از تجارب یک فرد آگاه در زمینه سرمایه گذاری بیش از پیش به نظر برسد و همچنین به عنوان یک ضرورت بسیار مهم در این زمینه در نظر گرفته شود. همچنین اندیشیدن به معوقات بانکی برای رسیدن به توسعه پایدار یکی از اهداف بانک‌ها محسوب می‌شود و برای این منظور بهتر است از کمک یک فرد آگاه و با تجربه در مراحل مختلف پروژه استفاده شود.
2. تخصیص بهینه اعتبارات ابتدایی برای هر پروژه: بسیاری از صنایع در زیر ساخت های اقتصاد کلان خود دچار مشکل هستند و این امر ناشی از پی‌ریزی نامناسب ساختارهای اقتصادی است که برای بهبود ساز و کار بخش اعطای تسهیلات و همچنین بهبود ساختارها و ایجاد فضایی مناسب برای رغبت به مشارکت ،استفاده از دانش و آگاهی افراد باتجربه در زمینه سرمایه گذاری یک امر ضروری و انکار ناپذیر در این زمینه به شمار می رود.
3. تبیین استراتژی‌ها و ترسیم چشم انداز برای شرکت های کوچک و تازه تأسیس: شرکت های با اندازه کوچک و متوسط به شدت نیازمند مشورت در زمینه‌های مختلف مالی و اقتصادی پروژه‌‌های خود هستند؛ زیرا صنایع کوچک به دلیل نوپا بودن و کارگر پیشه بودن از لحاظ عملیاتی توانمند هستند، اما توانایی تبیین استراتژی و ترسیم چشم‌انداز در تخصص شان نیست.
در نتیجه برای این که هر پروژه‌ای در زمان مناسب و با حداقل تأخیر انجام شود و بتواند با قیمت و برآورد بودجه مناسب و تخصیص بهینه اعتبارات ابتدایی به بهره برداری برسد, نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارد. به این ترتیب بخش خصوصی هم با استفاده از کمک متخصصان و بررسی صحیح پروژه ها می تواند موجب شکوفایی اقتصاد مملکت گردد.

تهیه شده در گروه تولید محتوی سپینود شرق

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. .

 

نظرتان را ثبت کنید