طرح توجیهی صنعتی - (Industrial Feasibility Study)

طرح توجیهی صنعتی برگ راهنمایی برای معرفی کسب‌وکار است.

  • 27 مهر 1395
  • 8856
طرح توجیهی صنعتی - (Industrial Feasibility Study)

طرح توجیهی صنعتی برگ راهنمایی برای معرفی کسب‌وکار است.

طرح توجیهی صنعتی برگ راهنمایی برای معرفی کسب‌وکار است. این برگ راهنما، درستی مسیری که صنعت در پیش‌ گرفته را کنترل می‌کند.

طرح توجیهی صنعتی برگ راهنمایی برای معرفی کسب‌وکار است. این برگ راهنما، درستی مسیری که صنعت در پیش‌ گرفته را کنترل می‌کند. از طرفی تهیه طرح توجیهی برای دریافت وام و یا جذب سرمایه‌گذار الزامی است و باید شرح کاملی از شرایط قبلی، فعلی و چشم‌اندازی از آینده‌ی صنعت را شامل شود. از دو جهت درستی و دقت یک طرح توجیهی برای صنعت رو به رشد حائز اهمیت است. بنابراین باید تا آخرین درجه‌ی ممکن اطلاعات کامل در طرح گنجانده شود و برای نوشتن هر بخش کلیدواژه‌های «چه کسی؟ چه چیزی؟ کجا؟ چه موقع؟ چرا؟ چگونه؟ چقدر؟» را باید مدنظر داشت و جملات را حول پاسخ‌دهی به این سؤالات شکل داد.

اگر صاحبان مشاغل قصد توسعه یک بخش یا راه‌اندازی یک خط تولید جدید در کارخانه را داشته باشند (توسعه) و یا بخواهند به‌تازگی کارخانه‌ای را تأسیس کنند (ایجاد)، مستلزم تولید و ارائه‌ی طرح توجیهی صنعتی هستند. این طرح برای توجیه نمودن سرمایه‌گذاران به کار می‌رود.  پس لزوم دریافت مشاوره از طرف مشاوران حرفه‌ای و کارآزموده در این زمینه به‌سادگی برای طراحان طرح توجیهی قابل لمس است.

در پروژه‌های صنعتی تصمیمات اشتباه ممکن است به ورشکستگی نهاد اقتصادی ختم شود. تصمیم‌گیری، بیان واضح و روشن هدف، تعیین راه‌حل‌های ممکن، ارزیابی امکان‌پذیری و ارزیابی عواقب و نتایج را شامل می‌شود. تصمیم گیری که درآن تمامی جوانب در نظر گرفته شود، می‌تواند به‌منظور جلوگیری از تصمیم غلط و دوری از ضرر و زیان برای مخاطبان طرح توجیهی صنعتی بکار رود. از این رو نقش مشاوران برای سرمایه‌گذاران در طرح های صنعتی نیز مشخص می‌گردد. سرمایه‌گذاران ممکن است سرمایه و ابتکار خوبی برای به دست آوردن موفقیت‌های اقتصادی پروژه داشته باشند اما با انتخاب نادرست در نوع صنعتی که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارند، زمینه شکست و از بین رفتن سرمایه خود را فراهم می‌کنند.

موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق با دارا بودن نیروهای متخصص در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در زمینه‌های مهندسی صنایع و مدیریت و اقتصاد و سال‌ها سابقه فعالیت در مشاوره سرمایه‌گذاری و تهیه طرح‌های مطالعات فنی و اقتصادی دارای جواز خدمات فنی مهندسی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین دارای رتبه الف از کانون مشاوران سرمایه‌گذاری بانکی آمادگی خود را جهت مشاوره و راهنمایی سرمایه گذاران و تدوین طرح‌های توجیهی، فنی اقتصادی (امکان‌سنجی) Feasibility Study اعلام می‌دارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب مطالعات طرح توجیهی مقدماتي (Pre-FS) مراجعه فرمایید. 


 

تهیه شده در گروه تولید محتوی سپینود شرق

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. .

نظرتان را ثبت کنید