راه اندازی معادن کوچک و متوسط

راه اندازی معادن کوچک و متوسط

توسعه یکی دیگر از بخشهای غیر نفتی .

  • 7 تیر 1394
  • 3920
راه اندازی معادن کوچک و متوسط

توسعه یکی دیگر از بخشهای غیر نفتی .

در واقع سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در تلاش است با حمایت از بخش خصوصی و علاقه مندان به این عرصه، معادن کوچک و متوسط را هرچه بیشتر توسعه دهد و بر تعداد آنها بیفزاید. دکتر مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران طی خبری گفته است: حمایت از معادن کوچک و متوسط و کمک به بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های معدنی از سیاست ها و وظایف دولت و ایمیدرو است

در واقع سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در تلاش است با حمایت از بخش خصوصی و علاقه مندان به این عرصه، معادن کوچک و متوسط را هرچه بیشتر توسعه دهد و بر تعداد آنها بیفزاید. دکتر مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران طی خبری گفته است: حمایت از معادن کوچک و متوسط و کمک به بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های معدنی از سیاست ها و وظایف دولت و ایمیدرو است. صندوق بیمه از صندوق هایی بود که در دولت گذشته در فهرست واگذاری قرار گرفته بود و باتوجه به نقش حاکمیتی آن، سال گذشته به جایگاه سابق بازگردانده شد و با اصلاح ساختار قرار شد با حمایت از معادن کوچک و متوسط بخش خصوصی، پرداخت اعتبارات و حمایت های لازم را در حوزه اکتشاف، استخراج و فرآوری آغاز کند.

6485769

ما هم در این کلاف پیشنهاد می دهیم با توجه به اعلام این حمایت از طرف سازمان، برای راه اندازی معادن کوچک و متوسط سرمایه گذاری و اقدام کنید، همچنین لازم است در خصوص مکانیزم حمایت صندوق بیمه از معادن کوچک و متوسط بدانید که بخش خصوصی بعد از بررسی های کارشناسی، وجوه در اختیار خود را با نرخ پایین تر از تسهیلات بانکی در اختیار فعالیت های اکتشافی می گذارند. در این روش صندوق بیمه، معدن را به عنوان تضمین می پذیرد و با ضمانت نزد بانک، خطرپذیری بانک وام دهنده را به صفر می رساند.

منبع: روزنامه فرصت امروز

آرشیو مقالات

 

 

نظرتان را ثبت کنید