خرید دستمال تیشو

دستمال تیشو

قیمت دستمال تیشو

  • 6 اردیبهشت 1403
  • 187
دستمال تیشو

دستمال تیشو : دستمال کاغذی که از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا رنگ های دیگر باشد را در این مقاله بررسی می کنیم .

 

دستمال تیشو

 

 

دستمال تیشو را در این مقاله بررسی می کنیم .

کارفرما: چابهار

چکیده طرح مقدماتی

ویژگی های دستمال کاغذی

دستمال کاغذی باید از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا الوان باشد. دستمال کاغذی باید کرپ شده (منظور از کرپ، چین خوردگی های سطح کاغذ است که هنگام تولید آن به منظور افزایش سطح تماس و در نتیجه بالا بردن میزان سرعت جذب آب ایجاد می شود، به طوری که هنگام پاک کردن دست خیس بعد از نیم ساعت حالت اولیه خود را به دست آورد و اگر دستمال بلافاصله در تماس با آب خیس پودر شود، حتماً مواد شیمیایی زیادی در آن به کار برده شده است )، همچنین فاقد پرز (الیاف خرد شده )، الیاف کلوخه شده، سوراخ، لکه و سایر اجسام خارجی باشد. زمانی که برگ دستمال کاغذی در مقابل نور قرار می گیرد، پراکندگی الیاف به طور یکنواخت دیده می شود. رنگ به کار رفته در ساخت دستمال های کاغذی باید از رنگ های مجاز و ثابت باشد و با رنگ بسته محتوی دستمال کاغذی هم رنگ و متناسب باشد. كاغذ تيشو يك نوع كاغذ بسيار سبك است كه از خمير چوب يا خمير كاغذ بازيافتي تهيه مي شود.

 كاغذ تيشو بر حسب خصوصيات كليدي مختلفي دسته بندي مي شوند. مانند: قدرت جذب، وزن پايه، ضخامت، اندازه حجم يا فله، روشني يا سفيدي، كشش، ظاهر و لطافت محصولات طرح انواع تيشو جهت توليد محصولات مختلف از جمله انواع دستمال كاغذي ، كاغذ توالت ، حوله آشپزخانه ، دستمال سفره و …. مي باشد . يكي از مهمترين شاخص هاي رشد اقتصادي، فرهنگي و بهداشتي در هر جامعه را ميزان مصرف كاغذ در آن جامعه مي شناسند، به طوري كه افزايش مصرف كاغذ چاپ و تحرير و روزنامه نمادي از رشد فرهنگي و رشد مصرفي انواع كاغذهاي بسته بندي و مقواي صنعتي را نشان رشد اقتصادي و فزايش ميزان مصرف كاغذهاي بهداشتي را ناشي از رشد و بهبود بهداشت در آن جامعه مي دانند .

انواع کاغذ تیشو

کاغذ تیشو بهداشتی

این کاغذ قرن هاست که برای مصارف بهداشتی استفاده می‌شود و در سرویس بهداشتی ها به عنوان حوله یا دستمال مورد استفاده قرار می گیرد. دستمال هایی که قدرت جذب بالایی دارند و بسیار سبک هستند. دستمال کاغذی های جیبی، دستمال کاغذی های صورت، دستمال سفره و کاغذهای توالت از این دست هستند.

کاغذ تیشو حوله ای

دستمال کاغذی های حوله ای پر کاربرد که می‌توانند صد در صد قابل بازیافت باشند و برای بهبود ترکیبات استفاده شده در آن، از فیبر های بلند خمیر شیمیایی هم استفاده می‌کنند.

 

 

کاربردها:

کاغذ تیشو یکی از مواد اولیه و اصلی در تولید محصولات بهداشتی مانند دستمال کاغذی، حوله کاغذی، کاغذ توالت، نوار بهداشتی، تامپون و دستمال سفره و پوشک می باشد. گرچه انواع کاغذها را می توان از ضروریات و یکی از مواد مصرفی در جوامع پیشرفته دانست ولیکن به جرأت می توان گفت که محصولات کاغذ بهداشتی در میان سایر انواع کاغذها از بدو تولد تا زمان مرگ هر انسان در این جوامع همراه و مورد استفاده انسان قرار می گیرد و بهمین سبب است که در کشورهای صنعتی و پیشرفته استفاده از کاغذهای بهداشتی مصرف سرانه آن هر ساله روبه افزایش می باشد

روش تولید دستمال تیشو

خمیر الیاف کوتاه (هاردوود) ،خمیر الیاف بلند (سولفیت و سولفات) ، مواد افزودنی نظیر مواد ضد عفونی کننده ، مواد پر کننده و مواد مربوط به افزایش دهنده مقاومت تر و خشک کاغذ . مواد ذکر شده با درصد های مشخص در مخزنی بنام پالپر با هم مخلوط شده و در چستهای موجود ذخیره می گردد .

قبل از رسیدن خمیر به ماشین کاغذ ، خمیر از پالایشگرهای مختلفی جهت تمیز شدن و همچنین از دستگاهی بنام ریفاینر جهت رشته رشته شدن عبور کرده و پس از آن به ماشین کاغذ تغذیه می گردد . ماشین کاغذ خمیر آماده شده ازطریق فن پمپ ها به قسمت هد باکس و از آنجا به میان دو وایر (بالایی و پایینی) فرستاده شده و از طریق وایر پایینی به فلت انتقال می یابد ، سپس بوسیله دو پرس به سطح سیلندر چسبانده میشود .

با فشار بخار موجود در سیلندر و توسط دو هودی که در بالای سیلندر قرار دارند ، هوای داغ به سطح کاغذ دمیده شده و کاغذ تا حد استاندارد خشک میشود . پس از خشک شدن ، کاغذ به قسمت پاپریل منتقل شده و روی اسپول پیچیده می شود . پروسه تولید در کابین کنترل بوسیله سیستم  PLC ( کنترل کامپیوتری ) نظارت میگردد . تامین آب ، هوا و بخار آب مصرفی پس از تصفیه به مصرف واحدهای مختلف می رسد .هوای مصرفی توسط دو دستگاه کمپرسور تولید شده و با فشارbar 8-9 به سالن تولید ارسال میشود . بخار مصرفی سالن تولید از طریق واحد تأسیسات و بوسیله یکی از دو بویلر موجود در کارخانه تولید شده و به سالن ارسال می گردد ، این بخار دارای فشارbar 12-16 می باشد . بخار تولید شده پس از مصرف در سیلندر خشک کن (Mg ) تقطیر شده و مجدداً به قسمت تاسیسات برگشت داده میشود .

وایندر (برش و بسته بندی) در بخش برش و بسته بندی کاغذ از بین دو استوانه (کلندر) عبور کرده و با فشار آنها کاغذ اتو شده که این عمل باعث نرم شدن و چسبیدن لایه های کاغذ می شود ، سپس بسته به نیاز مشتری از نظر تک لایه یا دو لایه و عرض مورد درخواست مشتری کاغذ بریده و بصورت رول بسته بندی می گردد . پس از کنترل رولها توسط واحد کنترل کیفیت محصول نهایی به انبار محصول جهت بارگیری منتقل میشود .

کنترل کیفیت و آزمایشگاهها واحد کنترل کیفیت شامل دو بخش میکروبیولوژی و آزمایشگاه کاغذ میباشد که در بخش میکروبیولوژی مطابق با استاندارد ملی بر روی محصول و خمیر وارده آزمایشهای لازم انجام میشود ، تجهیزات در این بخش شامل آون - انکوباتور چیلردار- چراغ بنز-نترازوی دیجیتال - بن ماری- کلنی کانترو اتوکلاو میباشد .

مراحل تولید کاغذ تیشو

 

 

بسته بندی محصول

در بخش برش و بسته بندی کاغذ تیشو از بین دو استوانه کلندرعبور کرده و با فشار آنها کاغذ اتو شده که این عمل باعث نرم شدن و چسبیدن لایه های کاغذ میشود سپس بسته به نیاز مشتری از نظر تک لایه یا دو لایه و عرض مورد درخواست مشتری کاغذ بریده و بصورت رول بسته بندی می گردد. پس از کنترل رولها توسط واحد کنترل کیفیت محصول نهایی به انبار محصول جهت بارگیری منتقل می شود. ظروف بسته بندی میتواند از جنس مقوا و یا انواع پوششهای پلیمری بگونه ای باشد که امکان نفوذ آلودگی از بیرون به داخل بسته وجود نداشته باشد. در طی مراحل حمل و نقل نباید بسته بندی رولهای کاغذی آسیب دیده و یا شکل خود را از دست بدهند رول های حوله کاغذی هم نوع با گراماژ یکسان و تعداد لایه های یکسان  باید با هم بسته بندی شوند.

 

 

 

 شما خم چنین می توانید امکان‌سنجی-طرح توجیهی فنی اقتصادی- احداث واحد تولید کاغذ از کربنات کلسیم -تولید کاغذ از سنگ و خط تولید دستگاه کاغذ از سنگ را نیز مطالعه کنید .

 

 

نظرتان را ثبت کنید