تحقیقات بازار (یک راهنمای عملی)

  • 17 دی 1396
  • 973
تحقیقات بازار (یک راهنمای عملی)

بعید به نظر می‌رسد که یکی از فروشندگان تاکنون یک کتاب تحقیقات بازار خوانده باشد یا اینکه پرسشنامه‌ای طراحی کرده و مطالعه‌ای انجام داده باشد، اما ...

 

کتاب تحقیقات بازار (یک راهنمای عملی)

نویسندگان : پال هاج، نایک هاج

ترجمه: دکتر آذر کفاش پور – شیلا منظم ابراهیم پور

 

بعید به نظر می‌رسد که یکی از فروشندگان تاکنون یک کتاب تحقیقات بازار خوانده باشد یا اینکه پرسشنامه‌ای طراحی کرده و مطالعه‌ای انجام داده باشد، اما آنها در عمل، تحقیقات بازار را انجام می‌دهند. فروشندگان نظرات و خواسته‌های مشتریان را شنیده و براساس آن، محصولات مورد نیاز آنها را خریداری می‌کنند. هریک از فروشندگان قیمت‌های سایر فروشندگان را زیرنظر داشته و در صورتی که قیمت‌هایشان مناسب نباشد، سریعاً آگاه شده و قیمت‌های خود را اصلاح می‌کنند.

فروشندگان شیوه فروش رقبا را تحت نظر دارند تا ببینند آنها تا چه اندازه در جلب توجه مشتریان موفق هستند. در صورتی که یکی از آنها ایده خوبی داشته باشد، بقیه سریعاًآن را تقلید می‌کنند. فروشندگان دائماً بازار را مورد پایش قرار می‌دهند؛ در غیر این صورت، به زودی از رقابت کسب و کار خارج خواهند شد.

این کتاب به تمام دانشجویان و علاقه‌مندان عرصه بازار (شامل سنتی، مدرن و الکترونیک) کمک می‌کند و به صورت گام به گام و کاربردی محقق بازار را در جهت تحقیقات بازار یاری می‌رساند. لذا در درجه اول این کتاب به دانشجویان رشته بازرگانی و بازاریابی و در درجه دوم به مدیران و سپس به فعالان بازار و در نهایت به علاقه‌مندان تحقیقات بازار اهدا می‌شود. این کتاب دارای چهارده فصل می‌باشد و بسیار عملیاتی است.

نظرتان را ثبت کنید