تامین مالی صندوق توسعه ملی در مقایسه با تامین مالی خارجی

تامین مالی صندوق توسعه ملی در مقایسه با تامین مالی از منابع خارجی

تامین مالی پروژه‌ها از طریق صندوق توسعه ملی حتی بعد از برجام و رفع تحریم‌ها هم می‌تواند ارزان‌ترین و سریع‌ترین نوع تأمین مالی باشد

  • 6 بهمن 1394
  • 3105
تامین مالی صندوق توسعه ملی در مقایسه با تامین مالی از منابع خارجی

تامین مالی پروژه‌ها از طریق صندوق توسعه ملی حتی بعد از برجام و رفع تحریم‌ها هم می‌تواند ارزان‌ترین و سریع‌ترین نوع تأمین مالی باشد

با توجه به شرایط موجود پیشنهاد می‌شود به منظور تسریع تامین مالی پروژه های سرمایه‌گذاری کشور و همچنین افزایش منابع صندوق توسعه ملی ، صندوق توسعه ملی با مذاکره با بانک‌های خارجی، تسهیلات و یا خطوط اعتباری مورد نیاز کشور را از بانک‌های مزبور فراهم نمایند تا بدین وسیله بتوانند منابع ارزان‌تر و سریع‌تری جهت توسعه کشور و پروژه‌ها تامین نمایند.

تامین مالی پروژه‌ها از طریق صندوق توسعه ملی حتی بعد از برجام و رفع تحریم‌ها هم می‌تواند ارزان‌ترین و سریع‌ترین نوع تأمین مالی باشد چرا که فرآیند تأمین مالی در داخل کشور انجام می‌پذیرد و نیاز به هماهنگی های بین‌المللی ندارد.www.sepinud.com    
در هر دو نوع تسهیلات نیاز به ارزیابی و اخذ ضمانت توسط بانک ایرانی وجود دارد و عملاً از این نظر کاملاً مشابه است به علاوه اینکه در فرآیند تأمین مالی خارجی نیاز به تائید مجدد توسط بانک مرکزی هم می‌باشد. از طرفی نرخ ریسک‌های بالای کشور خصوصاً در بخش خصوصی، هزینه تأمین مالی و بهره طرح را بالاتر از نرخ مصوب صندوق توسعه ملی می‌برد.
قابل توجه است در بسیاری از مناطق با توجه به محرومیت و نوع صنعت نرخ تسهیلات صندوق از تخفیف برخوردار می‌باشند. در سرمایه گذاری های بالا در جمع رقم تخفیف قابل توجه می شود.

در پایان با توجه به شرایط موجود پیشنهاد می‌شود به منظور تسریع تامین مالی پروژه های سرمایه‌گذاری کشور و همچنین افزایش منابع صندوق توسعه ملی ، صندوق توسعه ملی با مذاکره با بانک‌های خارجی، تسهیلات و یا خطوط اعتباری مورد نیاز کشور را از بانک‌های مزبور فراهم نمایند تا بدین وسیله بتوانند منابع ارزان‌تر و سریع‌تری جهت توسعه کشور و پروژه‌ها تامین نمایند.

قابل توجه است بانک عامل با اخذ ضمانت‌های مورد نیاز عملا بازگشت منابع مالی شامل اصل و سود تسهیلات را نزد صندوق توسعه تضمین نموده است و صندوق  برای تامین مالی پروژه با ریسکی مواجه نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب روش های تامین مالی مراجعه فرمایید.

تهیه شده در گروه تولید محتوی سپینود شرق

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. . 

 
 

نظرتان را ثبت کنید