بسته سرمایه گذاری مجموعه از اطلاعات و مستندات مدون شده است

بسته سرمایه گذاری پیش نیاز مشارکت پایدار

  • 28 اسفند 1396
  • 6079
بسته سرمایه گذاری پیش نیاز مشارکت پایدار

طرح کسب و کار(Business Plan) ، بررسی سناریوهای مختلف پروژه و مشارکت، چارچوب تفاهمنامه های مشارکت، مدل های مالی مشارکت ونحوه تقسیم سهام، آورده های طرفین، معرفی سرمایه پذیر، بررسی ریسک های احتمالی، جریانات نقدی پروژه، از جمله مباحثی هستند که در یک بسته سرمایه گذاری مورد بررسی قرار می گیرند.

 

بی تردید اولین گام برای جذب سرمایه گذار، سرمایه گذاری مشترک با شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی و تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری از طریق مشارکت، تهیه بسته سرمایه گذاری است.
بسته سرمایه گذاری، مجموعه اطلاعات، مستندات و تحلیل هایی است که تصویر وضع موجود و آینده پروژه را برای سرمایه گذار روشن می کند و به ابهامات و سوالات احتمالی پاسخ می دهد.
یک بسته سرمایه گذاری یا (Investment Package) اجزای مختلفی دارد. طرح امکانسنجی-طرح توجیهی(Feasibility Study) یا طرح کسب و کار(Business Plan) ، بررسی سناریوهای مختلف پروژه و مشارکت، چارچوب تفاهمنامه های مشارکت، مدل های مالی مشارکت ونحوه تقسیم سهام، آورده های طرفین، معرفی سرمایه پذیر، بررسی ریسک های احتمالی، جریانات نقدی پروژه، از جمله مباحثی هستند که در یک بسته سرمایه گذاری مورد بررسی قرار می گیرند.
از آنجا که اعتماد رکن اصلی هر مشارکت پایداری است، بسته سرمایه گذاری هرچه دقیق تر و مستندتر تدوین شود، اعتماد سرمایه گذار به سرمایه پذیر بیشتر می شود. بنابراین سرمایه پذیران قبل از انجام هر مذاکره ای جهت تامین مالی، یا مشارکت نیازمند تهیه بسته های سرمایه گذاری مدون، مستند، قابل دفاع و جامع هستند تا بتوانند مذاکرات و مشارکت را به درستی به پیش ببرند. در کارگاه تهیه بسته سرمایه گذاری جهت مشارکت پایدار
 تلاش می شود تا مجموعه این مباحث به صورت تخصصی مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

از جمله کارهای انجام شده در این حوزه تهیه بسته سرمایه گذاری استان لرستان به درخواست استانداری استان لرستان شامل 19 طرح توجیهی مقدماتی در زمینه های صنعتی و کشاورزی می باشد. همچنین یک بسته سرمایه گذاری برای شورای عالی مناطق آزاد تدوین شده که 35 طرح توجیهی مقدماتی در زمینه های گردشگری و صنعتی را در بر می گیرد.بسته سرمایه گذاری دیگری نیز برای شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش شامل 9 طرح توجیهی مقدماتی  تهیه شده است.بسته سرمایه گذاری استان اردبیل به سفارش سازمان گسترش و نوسازی ایران در این موسسه شامل 15 طرح توجیهی مقدماتی و کامل بوده است . در بهمن ماه سال 1398 نیز بسته سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند با 35 طرح توجیهی در زمینه های خدمات و صنعت و گردشگری رونمایی شد.

 

تهیه شده در موسسه سپینود شرق

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. 

نظرتان را ثبت کنید