استفاده از نمونه مطالعه امکان سنجی برای سرعت بخشیدن به کار

استفاده از نمونه مطالعه امکان سنجی برای سرعت بخشیدن به کار

استفاده از یک نمونه مطالعه امکان سنجی (نمونه طرح توجیهی) یک روش معمول در دنیای تجاری امروز محسوب می شود

  • 9 دی 1396
  • 8157
استفاده از نمونه مطالعه امکان سنجی برای سرعت بخشیدن به کار

استفاده از یک نمونه مطالعه امکان سنجی (نمونه طرح توجیهی) یک روش معمول در دنیای تجاری امروز محسوب می شود

استفاده از نمونه یک مطالعه امکان سنجی، هر گونه خطرات و مسائل احتمالی را که می تواند با رویکرد جدید یا مخاطبان هدف شما مرتبط باشد را نشان می دهد.

استفاده از یک نمونه مطالعه امکان سنجی (نمونه طرح توجیهی) به تسریع فرایند انجام مطالعه امکان سنجی جدید کمک می کند و یک روش معمول در دنیای تجاری امروز محسوب می شود و دلیل آن، این است که این نوع سند دارای طیف گسترده ای از موارد و آیتم هایی است که باید مورد بررسی قرار گیرند.
یکی از مواردی که از مطالعات امکان سنجی قبلی قابل استفاده است، مخاطبان هدف، ترجیحات و علایق و قیمت های مد نظر آنهاست. این یک نقطه شروع خوب برای مدیر پروژه است که بتواند به راحتی طرح توجیهی خود را آغاز نماید.
به همین دلیل انجام طرح امکان سنجی همراه با یک نمونه طرح توجیهی که در گذشته انجام شده است، موجب افزایش سرعت و پیشرفت کار مطالعه، بدون آسیب رساندن به یکپارچگی گزارش می شود. سرعت بخش مهمی از دنیای کسب و کار امروز در بازار جهانی است و می توان با افزایش سرعت از تمامی رقبا پیشی گرفت.
دیگر اطلاعات مفیدی که می توان از یک نمونه طرح توجیهی به دست آورد، بازارهای جایگزینی است که می توانند سودآور باشند. هیچ دلیلی وجود ندارد که کارهایی را انجام دهید که قبلا انجام شده اند و با استفاده از نمونه ای از یک کار موفق که در گذشته انجام شده، می توانید زمان انجام مطالعه تان و تهیه طرح توجیهی را به حداقل برسانید.
استفاده از نمونه گزارش امکان سنجی، کارآمدترین راه برای تهیه طرح توجیهی است. بنابراین تهیه پیش نویس برای تمامی وظایف مربوط به پروژه، الزامی نیست. بنابراین طرح سریعتر آماده می شود و سریع تر می توان آن را ارائه داد و کسب و کار را راه اندازی کرد و درآمد کسب نمود.
انجام طرح امکان سنجی همراه با یک نمونه طرح توجیهی که در گذشته انجام شده است، موجب افزایش سرعت و پیشرفت کار مطالعه، بدون آسیب رساندن به یکپارچگی گزارش می شود. سرعت بخش مهمی از دنیای کسب و کار امروز در بازار جهانی است و می توان با افزایش سرعت از تمامی رقبا پیشی گرفت.

نمونه مطالعه طرح توجیهی
با داشتن یک نمونه مطالعه امکان سنجی، یک مدیر می تواند ببیند که ایده مخاطبان هدف پس از گذشت زمان، چه تغییری کرده است و اکنون چه چیزی برای آنها مفید است. این تنها هدف این نوع فرمت است. تعیین می کند که چه کسی حاضر به پرداخت برای محصول است تا شرکت بتواند جریان درآمدش را با توجه به نیازهای مشتریان، در بازار گسترش دهد.
در بسیاری از موارد، نمی توان یک مطالعه امکان سنجی نمونه پیدا کرد که دقیقا همان چیزی که شما به آن نیاز دارید، باشد اما در اغلب موارد، نمونه ها می توانند در بسیاری از مقوله های ضروری در انجام مطالعات امکان سنجی به شما کمک کنند و نزدیک به آن چیزی باشند که می خواهید.
چگونگه یک نمونه طرح توجیهی می تواند برای یک مدیر مناسب باشد؟ این بستگی به ایده های مدیر و مسیری دارد که می خواهد آن را دنبال نماید تا به منافع مدنظرش دست یابد. مثلا می تواند راه حل های جایگزین برای یک مشکل تجاری باشد که شرکت شما با آن مواجه شده است و پیش از این توسط شرکت شما مورد بررسی قرار نگرفته است یا نوعی محصول باشد که قبلا پیشنهاد داده نشده است.
در میان اکثر فرمت های طرح توجیهی، معمولا چندین نوع نمونه مطالعه امکان سنجی وجود دارد. با استفاده از این فرمت ها به عنوان یک منبع، مدیر پروژه می تواند یک رویکرد جدید در پیش بگیرد و مواردی که قبلا نادیده گرفته شده است را در گزارش خود ذکر نماید.
استفاده از نمونه یک مطالعه امکان سنجی، هر گونه خطرات و مسائل احتمالی را که می تواند با رویکرد جدید یا مخاطبان هدف شما مرتبط باشد را نشان می دهد. به این ترتیب، گزارش شما یک سند کامل از خوب و بد خواهد بود که ممکن است پس از راه اندازی پروژه در آینده رخ دهد.
نمونه طرح توجیهی یک نقطه شروع خوب برای هر مدیر است که در هنگام شروع مطالعه خود می تواند از آن استفاده نماید. با آگاهی داشتن از گذشته، دیگر همان مسیر قبلی را طی نخواهیم کرد. بنابراین می توان ایده ها و راه حل های جدید را کشف و بررسی نمود.
یادگیری از یک نمونه مطالعه امکان سنجی
چیزهای زیادی وجود دارند که می توانید از نمونه طرح توجیهی یاد بگیرید. مثلا از داده های مربوط به انتخاب کشورها و مناطق مختلف در پروژه قبلی تان، می توانید برای پروژه فعلی خود استفاده کنید. همچنین روش بازاریابی مخاطبان هدف آن می تواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد.
هنگامی که به دنبال نمونه مناسب از طرح توجیهی برای گرفتن اطلاعات لازم هستید، متوجه می شوید که شباهت های بسیاری میان کسب و کار شما و سایر کسب و کارها وجود دارد. شما باید منطقه ای از کشور یا جهان که مایل به عرضه محصولات جدید خود در آن هستید را نیز مورد توجه قرار دهید. در بسیاری از موارد، قبل از اینکه شما شروع به مطالعه کنید، اطلاعاتی را که لازم دارید، به صورت تصادفی به دست خواهید آورد.
در مطالعه امکان سنجی یک پروژه موفق، اطلاعاتی وجود دارد که قطعا به موفقیت پروژه کمک کرده است. این می تواند رنگ، اندازه و یا نوع بسته بندی محصول باشد. هر منطقه ای از جهان دارای ویژگی های مخصوص به خود است و برخی از ویژگی ها برای مردم آن جذاب است. چیزی که شما باید بدان دقت کنید، این است که آنچه در برخی مناطق قابل قبول است، در سایر مناطق قابل قبول نیست.
هنگامی که به یک مطالعه امکان سنجی در منطقه خاور دور نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که هم مردان و هم زنان محصولاتی با رنگ های گرم و حتی صورتی خریداری می کنند، اما در آمریكا برای مردان، رنگ های مردانه و برای زنان، رنگ های زنانه مخصوص و جدا وجود دارد. بنابراین ظاهر محصول بستگی به فرهنگ جامعه دارد.
قیمتی که برای یک محصول می تواند پرداخت شود نیز در هر منطقه متفاوت است. مکان های زیادی وجود دارد که یک محصول در آنجا بسیار مفید است، اما قیمت آن برای مردم آنجا بسیار گران است. بنابراین سطح درآمد مخاطبان هدف نیز باید از مطالعات امکان سنجی قبلی استخراج شود تا تعداد مشتریان کاهش نیابند.
استفاده از نمونه طرح توجیهی، یک راه عالی برای شروع سرمایه گذاری در کسب و کار فعلی شما است. فقط به یاد داشته باشید که دوره زمانی، علایق و الگوهای هزینه در هر منطقه از جهان متفاوت است.
تهیه شده در موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به موسسه سپینود شرق می باشد. .

نظرتان را ثبت کنید

1 نظر

  • محمد عارف عیوضی 27 آذر 1398 - 11:1

    ایمیل طرح مقدماتیFS

    سپینود شرق :
    با سلام و احترام ما طرح توجیهی آماده نداریم طرح توجیهی برای هر متقاضی به صورت جداگانه تهیه و تدوین میشود و براساس پیمان عدم افشای اطلاعات موظف هستیم اطلاعات متقاضیان را محرمانه بدانیم و قابل ارسال نیستند . با تشکر