طرح توجیهی احداث واحد تولید غذای حیوانات خانگی ( سگ و گربه و غیره )

طرح توجیهی احداث واحد تولید غذای حیوانات خانگی ( سگ و گربه و غیره )

 

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود .جداول و نمودارها تقریبی است و قابل استناد نیستند.

 

با توجه به اینکه امروزه حیوانات خانگی بخش بزرگی از اوقات فراغت و تنهایی انسان ها را پر می‌کنند و گرایش افراد به این سمت و سو در حال افزایش است. نگهداری حیوانات در خانه مسئولیت هایی نیز به همراه می‌آورد که قسمت مهمی از این مسئولیت تهیه غذای این حیوانات است و با توجه به اینکه سگ‌ها و گربه‌ها، به خصوص سگ‌ها، در خوردن غذا نسبت به سایر حیوانات خانگی احتیاج به توجه بیشتری دارند. باید سعی کنید از همان روزهای ابتدای نگهداری حیوانتان را به غذای مخصوصش عادت دهید.

با ورود غذاهای خشک در طعم و ترکیبات متنوع و برای رنج سنی مختلف به بازار ، صاحبان حیوانات خانگی را به استفاده از این غذاها سوق داد و در زمان کوتاهی غذاهای خشک ، غذای ثابت اکثر حیوانات خانگی شد. مزیت این ماده غذایی نسبت به سایر غذاها این است که غذای خشک برای مدت طولانی تری در محیط خارج قابل نگهداری بوده و فاسد نمی‌شوند و نیاز به آماده کردن ندارند و تمام پروتئین ها و املاح مورد نیاز حیوان را به بدن او می‌رساند.

براساس آمار گمرک واردات رسمی غذای سگ و گربه در سال 1396، حدود 5,000 تن بوده که معادل 10 میلیون دلار ارز از کشور خارج شده است. بیش از 80% واردات از کشورهای فرانسه، آلمان و ايتاليا انجام شده است و از لحاظ ارزش نسبت به سال قبل دو برابر شده است.
با افزایش گرایش نگهداری حیوانات خانگی و اهمیت تغذیه آن‌ها، استفاده از غذاهای آماده رو به افزایش است. در حال حاضر بهترین نوع محصول موجود در بازار محصولات وارداتی می‌باشد.وبا توجه به اینکه از ابتدای سال98 واردات کالاهای لوکس ممنوع شده است که خوراک سگ و گربه هم جز این کالا ها در نظر گرفته شده اند و همین فرصت، فرصت مناسبی است برای  راه انداختن کسب و کار در کشور خودمان که هم کمک به تولید و اشتغال می‌کند و هم کمک به حذف خروج ارز به کشور های دیگرهمچنین کمکی برای گرفتن سهم بازار داخلی.

مواد اولیه مورد نیاز آرد ذرت، آرد برنج، آرد گندم، آرد لوبیا، وعده های غذایی ماهی، پودر استخوان یا ماهی تازه و گوشت است واین مواد در داخل کشور نیز قابل تامین است. تامین تکنولوژی این پروژه نیز به ماشین آلات خط تولید این پروژه وابسته است که انواع اروپایی، چینی و ایرانی دارد که اولویت با نوع اروپایی آن است و بیشترین سرمایه گذاری طرح هم به همین تامین تکنولوژی وابسته می باشد.

به دلیل شعاع حمل بالای مواد اولیه مورد نیاز و نیز شعاع حمل بالای محصول، این طرح وابستگی مکانی چندانی ندارد و در همه‌ی شهرک های صنعتی استان‌ها قابلیت اجرا دارد.

طرح توجیهی احداث واحد تولید غذای حیوانات خانگی ( سگ و گربه و غیره )

نظرتان را ثبت کنید

1 نظر

  • علیرضا اتابکی 10 مرداد 1399 - 19:42

    با سلام لطفا در مورد این طرح اطلاعات تکمیلی تر را می توانید ارائه بدهید. از جمله میزان مساحت لازم و دستگاههای مورد نیازو کلا مقدار سرمایه لازم برای راه اندازی واحد تولیدی. و اینکه آیا شما در مورد طرحهای توجیهی کمک می کنید؟ متشکر می شوم اگر به درخواست من جواب بدهید.

    سپینود شرق :
    سلام این طرح بسیار مقرون به صرفه است . برای محصول حدود یک تن در ساعت حدود 10 میلیارد هزینه ماشین آلات است . در موسسه سپینود شرق تدوین طرح توجیهی و تامین ماشین آلات انجام میشود . با موسسه سپینود شرق در تماس باشید