طرح توجیهی احداث واحد تولید عکس برگردان کاغذی

طرح توجیهی احداث واحد تولید عکس برگردان کاغذی

طرح توجیهی پیش رو در مورد محصول عکس برگردان کاغذی است .

 

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود .جداول و نمودارها تقریبی است و قابل استناد نیستند.

 

معرفی محصول طرح توجیهی

كالاي مورد نظر طرح توجیهی عكس بر گردان مي باشد.اين محصول در گذشته موارد كاربرد ناچيزي داشت كه كم كم موارد مصرف زيادي پيدا كرده است. عكس بر گردان معمولا براي بر چسب زدن روي خودروها،اجناس و ... استفاده مي شد ولي امروز با گسترش و پيشرفت علم و نوآوري اين محصول بازار خوبي به نوبه خود پيدا كرده است، با تصوير سازي هاي زيبا براي كودكان و همچنين تصوير سازي براي سنين بزرگتر با توجه به كار و نيازهاي آنها، بسياري از مشكلات به ظاهر ساده،اما اساسي را پاسخگو بوده است. بطوريكه امروزه در اكثر لوازم التحرير ها و مكانهايي كه به اين موضوعات وابسته اند،اين محصول در رنگ ها و طرح هاي مختلف و براي كاربردهاي مختلف در محدوده خود موجود مي باشد كه اين موضوع از اهميت اين كالا در حيطه وظايف خود خبر مي دهد .

معرفي كاربردهاي محصول طرح توجیهی

محصول بدست امده بعنوان كالاي مصرفي بوده است و با توجه به شرايط فرهنگي و مذهبي در كشور،امكان استفاده از اين كالا براي مصارف فرهنگي گسترش مي يابد. به عنوان مثال براي كودكان و نوجوانان در طرحها و رنگ هاي زيبا و دلپسند و همچنين در تبليغ مذهب با طرح هايي از اسامي ئا مه اطهار و آيات قران كه به عنوان بر چسب براي زينت بر روي خودروها يا ساير مكان ها نصب مي گردد و در اشاعه فرهنگ اسلامي حتي براي كودكان نيز بسيار موثر است .

بررسي سابقه مصرف محصول طرح توجیهی

با توجه به اين موضوع كه اينگونه محصولات در كل كشور مورد استفاده زيادي داشته و يك كالاي اصلي محسوب مي شود كه توليدي ها و كارخانه هاي توليد كننده در سراسر كشور در حال فعاليت و يا در حال احداث مي باشند، بنابراين با توجه به آمار واردات و صادر،ات مشخص مي گردد كه آمار مصرف در كشور رو به افزايش مي باشد .

خلاصه بررسی مالی طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث واحد تولید عکس برگردان کاغذی

تحليل ضرورت اجراي پروژه طرح توجیهی

با توجه به مليت و اعتقادات ملت ايران ،مي توان عكس برگردان هايي با مضامين مذهبي، از جمله نام ائمه اطهار و همچنين آياتي از قران كريم را چاپ نمود كه در گسترش فرهنگ اسلامي و ايراني بسيار تاثير داشته و از بازار خوبي نيز برخوردار مي باشد كه هر چه بيشتر بايد در دواج مصرف اين كالا و همچنين توليد بيشتر و بهتر آن، تدابير لازم را اتخاذ نمود .

مواد اولیه، کمکی و مصرفی طرح توجیهی

قسمت اصلي مواد اوليه اين طرح توجیهی كاغذ مصرفي می باشد .

طرح توجیهی احداث واحد تولید عکس برگردان کاغذی

روش تولید طرح توجیهی

در اولین مرحله ، رزين خميري (چسب،) پر كننده تثبيت به نسبت مورد نياز با دست وزن شده به درون مخلوط كن هدايت مي شوند. در اينجا مخلوط بشدت و با سرعت زياد هم زده مي شود تا مخلوط يكنواختي بدست آید . در مرحله بعد كاغذ از يك سمت حركت كرده و توسط غلطك مشبك سطح آن از خمير يكنواخت شده پوشيده ميشود پس از مرحله پوشش دادن، كاغذ پايه وارد دستگاه ديگري شده و بطور پيوسته ابتدا خشك و سپس فلوكه مي شود. درون اين دستگاه يك ژنراتور الكتريسيته ساكن باعث مي شود كه كركها بطور عمودي روي سطح كاغذ قرار گيرند و يك نيروي جاذبه الكتريكي بين كركها و كاغذ ها بوجود آيد كه از بخش اضافي و در نتيجه ضايع شدن كركها جلوگيري شود.

در ادامه اضافي از روي سطح برداشته مي شود و كاغذ فلوكه درون كوره خشك شده ورودي يك نرده و پايه خشك كن انداخته مي شود. در اين محصول نيمه تمام كاغذ عكس برگردان كه سطح نا همواري دارد شكل مي پذيرد . در مرحله بعد فرايند چاپ اسكرين، كاغذ فلوكه شده مخملي با ورقه نازك فلزي كه نقش مورد نظر بر روي آن حك شده است پوشيده مي شود. تصوير مورد نظر با استفاده از جوهر ليتوگرافي روي سطح كاغذ مخملي نقاشي مي شود. سپس تمامي سطح كاغذ با چسب پوشيده مي شود و جوهر مخمل چسب مي شود با وسيله اي كه يك كاغذ با چسب چوشيده مي شود و جوهر مخمل چسب مي شود با وسيله اي كه يك تيغه لاستيكي در انتها و دسته اي در سمت ديگر دارد روي سطح كاغذ مخملي كشيده مي شود تا جوهر را با فشار درون سطح چاپ داخل كند.

دیاگرام فرایند تولید طرح توجیهی

3طرح توجیهی احداث واحد تولید عکس برگردان کاغذی

محل‌های پیشنهادی اجرای طرح توجیهی

استان هاي تهران، آذربايجان شرقي و غربي، گيلان، مازندران، قزوين .

نتیجه‌گیری طرح توجیهی و پیشنهاد

همانطور كه در طرح اشاره شده است كارخانجات فراواني در حال احداث براي اين واحد توليدي مي باشند كه داراي ظرفيت هاي بالا توليد و عرضه مي باشد و با توجه به نوسانات موجود در صادرات و واردات اين محصول به نظر مي رسد كه احداث يك واحد توليدي عكس برگردان كاغذي با ظرفيت 12000 هزار قطعه در سال و سرمايه مورد نياز 11777 ميليون ريال، در حال حاضر و با توجه به وجود طرح هاي نيمه تمام و در حال احداث، و نيز در نظر گرفتن وجود مازاد عرضه اين محصول در سال 1390 در حدود 4000تن داراي توجيه اقتصادي مناسبي نمي باشد .

خلاصه برخی ایده های سرمایه گذاری* درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق تماس حاصل فرمایید.

 

منابع طرح توجیهی:

اداره كل اطلاعات و آمار وزارت صنايع و معادن.
مركز اطلاعات و آمار وزارت بازرگاني.
كتاب "مقررات صادرات و واردات سال 1386"، انتشارات شركت چاپ و نشر بازرگاني.
پايگاه اطلاع رساني مركز آمار ايران.
سازمان توسعه تجارت ايران.
سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران.
پايگاه اطلاع رساني مركز پژوهشهاي مجلس جمهوري اسلامي ايران.
8ـ  نمايندگي شركتهاي توليدكنندگان ماشين آلات.

نظرتان را ثبت کنید