سرمایه گذاری در عمان

عمان یکی از کشورهای مهم منطقه است که به دلایل مختلفی به یکی از مقاصد بازرگانان و سرمایه گذاران ایرانی تبدیل شده است . ثبات اقتصادی،موقعیت استراتژیک و نزدیکی جغرافیایی به ایران، سیاست خارجی دوستانه با کشورهای مختلف، سیاست های اقتصادی تشویق کننده سرمایه گذاری، عضویت در سازمان تجارت جهانی WTO و قرارداد تعرفه آزاد با کشورهای آمریکا، سوئیس و سنگاپور، همکاری اقتصادی تنگاتنگ و داشتن تعرفه توجیهی با کشورهای شورای همکاری خلیج GCC، از جمله دلایلی است که باعث شده تا سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار ایرانی علاقه مند به فعالیت در عمان باشند.

 

 

 

 

مشاوره سرمایه گذاری در عمان:


عمان یکی از کشورهای مهم منطقه است که به دلایل مختلفی به یکی از مقاصد بازرگانان و سرمایه گذاران ایرانی تبدیل شده است .
ثبات اقتصادی،موقعیت استراتژیک و نزدیکی جغرافیایی به ایران، سیاست خارجی دوستانه با کشورهای مختلف، سیاست های اقتصادی تشویق کننده سرمایه گذاری، عضویت در سازمان تجارت جهانی WTO و قرارداد تعرفه آزاد با کشورهای آمریکا، سوئیس و سنگاپور، همکاری اقتصادی تنگاتنگ و داشتن تعرفه توجیهی با کشورهای شورای همکاری خلیج GCC، از جمله دلایلی است که باعث شده تا سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار ایرانی علاقه مند به فعالیت در عمان باشند.
همچنین افزایش صادرات ، امکان بسته بندی مجدد کالا در عمان، کاستن از تاثیرات تحریم های ناعادلانه بین المللی، آسان تر کردن مبادلات پولی و مالی و استفاده از امکانات بین المللی در تامین مالی پروژه ها و کسب و کارها از دیگر دلایلی است که کارآفرینان و صاحبان کسب و کار ایرانی را به سمت فعالیت در عمان سوق داده است. با این همه فعالیت اقتصادی در عمان ، چه بصورت سرمایه گذاری و چه بصورت تجاری و خدماتی باید حساب شده و اندیشیده انجام شود تا به نتایج مطلوبی منتهی شود . در این راستا موسسه سپینود شرق تلاش کرده است تا به متقاضیان اعم از کارآفرینان ، سرمایه گذاران،بازرگانان و صاحبان کسب و کار خدمات جامع مشاوره سرمایه گذاری ارائه نماید.در ارائه این خدمات جامع تلاش شده است تا نیازهای مختلف سرمایه گذاران پاسخ داده شود .


طرح توجیهی و طرح کسب و کار


بی تردید ایجاد و توسعه کسب و کارها بدون مطالعات و بررسی های درست، دقیق و جامع می تواند ریسک بالایی به همراه داشته باشد و هنگامی که قرار باشد این کسب و کار در کشور جدیدی ایجاد شود حتماً با ریسک بالاتری مواجه خواهیم بود . تفاوت در قوانین و مقررات، اتمسفر اقتصادی و سیاسی، زمینه های فرهنگی،حجم بازار، استانداردهای محصول یا خدمات ، فرهنگ مصرف ، نهاده های تولید ، فاکتور های متعددی هستند که بدون در نظر گرفتن و محاسبه آنها امکان موفقیت چندان زیاد نخواهد بود .
مطالعات امکان سنجی یا طرح توجیهی فنی و اقتصادی (FEASIBILITY STUDY) و طرح کسب و کار (BUSINESS PLAN) از جمله ابزارهایی هستند که امکان تجزیه و تحلیل یک ایده سرمایه گذاری یا یک ایده تجاری را بصورت علمی و درست ، متدولوژیک و همه جانبه فراهم می کنند .
تحقیقات بازار، مطالعات فنی و بررسی های مالی، ابعاد مختلف این مطالعات هستند. این مطالعات به سرمایه گذاران امکان می دهد تا ارزیابی واقع بینانه ای از فرصت ها ، چالش ها و موانع داشته باشند. البته بدیهی است که مطالعات مزبور باید با توجه و بر اساس اطلاعات کشور مقصد و داده های درست و دقیق از محل پروژه صورت گیرد .
تجربه 15 ساله سپینود شرق در این زمینه و وجود یک دفتر محلی همراه با کارشناسان خبره مقیم، پشتوانه بزرگی است تا سپینود بتواند خدمات متمایز خود را در این زمینه به سرمایه گذاران ایرانی در عمان ارائه نماید .


ثبت شرکت و ارائه خدمات اداری در عمان


یکی از اولین قدم ها برای ایجاد کسب و کار جدید ، ایجاد زیر ساخت حقوقی برای آن و ثبت شرکت منطبق با نیازها و مقتضیات آن است .
در این زمینه پرسش های مهمی قابل طرح اند :
اینکه شرکت در کجا (مناطق آزاد، سرزمین اصلی یا ...) باید تاسیس شود ؟از نظر حقوقی چه ساختاری باید داشته باشد ؟ شرکت انفرادی، مشارکت عمومی، مشارکتی محدود،مسئولیت محدود،سهامی یا ... باشد؟ شرکت درجه یک با شرکت ممتاز چه فرقی دارد و کدامیک ارجحیت دارد؟ استفاده از شریک یا شرکای عمانی چه مزایا و چه معایبی می تواند داشته باشد ؟قانون کار چه مقتضیاتی دارد؟ مالیاتها چگونه است ؟ معافیت های مالیاتی کجا و چگونه ماکزیمم میشوند؟
پاسخ درست به سوالاتی از این قبیل، نیازمند اشراف به سیستم حقوقی عمان از یک طرف و در نظر گرفتن فضای اقتصادی و کسب و کار در عمان است .
سپینود شرق با عنایت به مسائل پیش گفته تلاش می کند تا با ارائه بهترین خدمات در این زمینه متقاضیان را در مراحل مختلف ثبت شرکت همراهی نماید .


خدمات سپینود شرق عبارتند از :

-ثبت شرکت در عمان
-خدمات مشاوره ای جهت انتخاب نوع بهنیه شرکت
-آماده سازی فرم های موردنیاز و انجام فرایند ثبت شرکت
-انجام سایر موارد مورد لزوم نظیر اخذ جواز کار،اخذ زمین برای طرح های تولیدی، افتتاح حساب بانکی، اجاره یا خرید دفتر و ....

 

شبکه سرمایه گذاری

سپینود شرق تلاش می کند تا ارتباط میان سرمایه گزاران ایرانی، فرصت های سرمایه گذاری و دیگر سرمایه گذاران عمانی را بر قرار کند. این شبکه در اختیار صاحبان سرمایه و صاحبان ایده قرار می گیرد تا از یک طرف پیشرفت پروژه سرعت بیشتری پیدا کند و از طرف دیگر تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری تسهیل گردد.
تجربه همکاری با شرکت های متعدد ایرانی و عمانی و وجود یک دفتر محلی همراه با کارشناسان مقیم، پشتوانه ای بزرگی است که سپینود را برای خدمت هرچه بهتر در بازار عمان آماده می کند.

 

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار همواره یکی از چالشی ترین موضوعات مورد نظر سرمایه گذاران می باشد. سپینود شرق با اتکا به تجربه 15 ساله و انجام پروژه های متعدد از یکسو و حضور میدانی در بازار عمان، از سوی دیگر می تواند تحلیل دقیقی از بازار عمان را ارائه دهد . خدمات قابل ارائه در بازار عمان عبارتند از :
-تجزیه و تحلیل بازار
-تحقیقات بازاریابی
-استراتژی بازار
-تجزیه و تحلیل اقتصادی

 

سایر خدمات

از دیگر خدمات قابل ارائه سپینود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مشاوره تامین و نصب تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید
• مشاوره تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری
• طراحی و اجرای واحدهای صنعتی
• مشاوره تامین مالی تجاری

 

در صورت نیاز به سفارش تدوین طرح توجیهی با کارشناسان موسسه سپینود شرق تماس بگیرید :02126358608

نظرتان را ثبت کنید